środa, 21.11.2018

Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

10 grudnia do Gniewa przyjedzie mammobus

W Gniewie pojawi się mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się 10 grudnia przy Przychodni Zdrowia MEDICAL, os. Witosa 10. Będą to ostatnie w tym roku bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Drogie Panie,

jeśli macie 50 – 69 latjesteście ubezpieczone, nie byłyście leczone z powodu raka piersi a także:

- nie miałyście wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat

- lub jesteście w grupie ryzyka i otrzymałyście w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach

skorzystajcie z badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowanych przez NFZ.

Możecie w nich wziąć udział bezpłatniebez skierowania lekarskiego, na obszarze całej Polski, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.

Badaj się co dwa lata, przestrzegaj terminów!

Pamiętajcie, że systematyczne i regularne badania mammograficzne umożliwiają wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Mammografia jest całkowicie bezpieczna. Dawka promieniowania jest porównywalna z prześwietleniem zęba. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego zostaną ocenione przez dwóch lekarzy radiologów, a jeśli nie będą zgodni, co do wyniku - opisane przez trzeciego lekarza arbitra. Porównamy je ze zdjęciami z wcześniejszych mammografii, co powoli nam na rzetelną ocenę ewentualnych zmian. W sytuacji, gdy badanie będzie wymagało pogłębionej diagnostyki, udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań w najbliższych ośrodkach diagnostycznych.

Nie odkładaj profilaktyki na później!

Najbliższe badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) LUX MED. odbędą się w miejscowości:

Gniew – 10 grudnia 2018 przy Przychodni Zdrowia MEDICAL, Osiedle Witosa 10

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania proszę zarejestrować się wcześniej pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Proszę przynieść ze sobą zdjęcia / płyty z poprzednich mammografii – pozwolą nam porównać obecne wyniki z poprzednimi badaniami.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków firmy Ziaja.

Sławomir Gniazdowski (2018-11-08 12:41:33)
2018-11-08 12:41:33 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2018-11-08 12:41:33)