Przejdź do treści

Wtorek, 23.7.2019

Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

11 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie świętowano Powiatowy Dzień Edukacji

11 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie świętowano Powiatowy Dzień Edukacji
Wyjątkowo w tym roku już 11 października wręczono nauczycielom odznaczenia , nagrody i dyplomy. Powiatowy Dzień Edukacji w 2018 roku świętowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie. To święto wszystkich tych, którzy pracują w oświacie, kształtują i wychowują umysły młodych pokoleń. A nie jest to łatwe zadanie w dzisiejszych czasach.

 

11 października 2018 roku był szczególnym dniem dla społeczności I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Obecni byli przedstawiciele Zarządu Powiatu Tczewskiego ze Starostą Tadeuszem Dzwonkowskim i Wicestarostą Zbigniewem Zgodą na czele. W uroczystości uczestniczyli również radni naszego powiatu, księża, poseł na Sejm - Kazimierz Smoliński i goście.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego przez zgromadzonych w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego, przywitała wszystkich dyrektor szkoły - Jadwiga Andrzejewska.

 W tym uroczystym dniu zabrał głos Starosta Tczewski - Tadeusz Dzwonkowski. Po przemówieniu starosty nastąpiło rozdanie nagród.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, to okazja do wyróżnienia nauczycieli nagrodami przyznawanymi przez starostę za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Starosta Tczewski - Tadeusz Dzwonkowski wręczył nagrody nauczycielom.

Kwiaty wyróżnionym nauczycielom przekazała Przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego i poseł na Sejm.

Po tej uroczystej chwili zabrał głos poseł Kazimierz Smoliński.

Na tym zakończyła się część oficjalna uroczystości, po której prowadzący, w dowód wdzięczności za trud i ciężką pracę nauczycieli, zapowiedzieli krótki program artystyczny, jaki przygotowali uczniowie tutejszej  szkoły. Zofia Podlewska zarecytowała „ Wiersz o wielkiej wdzięczności” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego .

Jako kolejny  punkt programu zaprezentowany został krótki film nagrany  przez uczennice klasy II a : Julię Ucińską,  Zuzannę Szymańską i Agatę Telefus. Następnie zgromadzonych w sali gimnastycznej zaproszono do wysłuchania piosenki chóru złożonego z uczniów klasy II a, a przygotowanego przez dyrygent chóru Juventus z Tczewa, Agnieszkę Wysocką, absolwentkę tej szkoły. Grupa wykonała piosenkę Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Autorem muzyki jest Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Ostatnim akcentem tej części uroczystości był występ szkolnego trio. W „Skierowaniu na wagary” Romana Landowskiego wystąpiły: Iwona Ślizewska, Agnieszka Flisikowska i Julia Kołodziejczyk.

Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego prezenterzy podziękowali wszystkim za przybycie na uroczystość przygotowaną przez uczniów klasy II a oraz II e. Gospodarze uroczystości życzyli dalszych sukcesów w pracy nauczyciela, aby Ich praca była doceniana nie tylko raz w roku, ale przez cały rok.

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-10-16 11:25:42)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2018-10-16 11:25:42 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-10-16 11:25:42)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.