Poniedziałek, 11.12.2017

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

12 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się II tura Konkursu powiatowego na 160 – lecie zabytkowego Mostu przez Wisłę w Tczewie

12 października 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się II tura  Konkursu powiatowego na 160 – lecie zabytkowego Mostu przez Wisłę w Tczewie. Okazją do spotkania było także ogłoszenie przez Sejm RP roku 2017 „ROKIEM WISŁY”

Spotkanie uświetnili licznie zaproszeni goście, wśród nich Kazimierz Smoliński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz Tadeusz Dzwonkowski Starosta Tczewski - patron imprezy i fundator nagród.

W trakcie spotkania Minister Kazimierz Smoliński otrzymał z rąk Starosty Tadeusza Dzwonkowskiego oraz Barbary Kamińskiej - przewodniczącej Rady Powiatu Tczewskiego nagrodę SAMBURII za zasługi dla rozwoju Powiatu Tczewskiego za rok 2017.

Ważnym punktem programu były wygłoszone referaty:

1) Radosława Wieckiego z Fabryki Sztuk nt. „Historia Mostu Tczewskiego”,

2) Kazimierza Ickiewicza historyka, profesora oświaty nt. „Most Tczewski na początku II wojny światowej”,

3) Łukasza Brządkowskiego koordynatora wirtualnego muzeum miasta Dawny Tczew nt. „Wpływ Mostu Tczewskiego na rozwój miasta do końca XIX wieku”.

Paweł Filar – zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego zapoznał zebranych z obecną sytuacją mostu i planami jego dalszego remontu.

Józef Golicki dokonał promocji swojej najnowszej książki „Tczewski most przez Wisłę – 160 lat historii”.

Ogłoszono  zwycięzców I tury konkursu, która odbyła się w dniu poprzednim:

I miejsce zajął Karol Boczek z Zespół Szkół Technicznych w Tczewie,

II miejsce Adam Leczkowski reprezentujący Zespół Szkół Katolickich w Tczewie,

III miejsce Kamil Łozowicki z Zespółu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.

Kulminacyjnym momentem imprezy był konkursowy test przeprowadzony przy użyciu internetowej platformy Kahoot, brały w niej udział pięcioosobowe drużyny reprezentujące osiem szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego.

Po emocjonującej rywalizacji wyniki były następujące:

I miejsce zdobyła drużyna I LO w Tczewie,

II miejsce II LO w Tczewie,

III miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie.

Konkurs był częścią powiatowych obchodów Święta Mostu. Między innymi uczniowie mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Most Tczewski i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Sławomir Gniazdowski (2017-10-24 09:50:22)
2017-10-24 09:50:22 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-10-24 09:50:22)