Poniedziałek, 11.12.2017

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

16 listopada w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku nastąpiło uroczyste podpisanie listu

Starosta Tczewski – Tadeusz Dzwonkowski wziął udział w podpisaniu listu intencyjnego wyrażającego wolę podjęcia ścisłej współpracy pomiędzy Województwem Pomorskim, a powiatami w celu dalszego podnoszenia jakości edukacji i efektywności kształcenia z wykorzystaniem potencjału i zasobów samorządów lokalnych i regionu, na zasadach równości oraz wzajemnych korzyści.

Uroczyste podpisanie listu nastąpiło 16 listopada w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku podczas organizowanej przez Urząd Marszałkowski konferencji pn.: „Zawodowcy. Konkretny fach w ręku w województwie pomorskim".

Sygnatariuszami listu był Marszałek województwa pomorskiego, samorządowcy z 16 pomorskich powiatów oraz prezydenci Gdańska, Gdyni, Słupska i Sopotu.

Deklarowana współpraca obejmować będzie wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz dzielenie się wiedzą m.in. z zakresu edukacji przedszkolnej, kształcenia ogólnego i zawodowego oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Ponadto, współpraca będzie zakładała tworzenie nowych rozwiązań organizacyjnych z wykorzystaniem posiadanych zasobów, pozyskiwanie środków finansowych z zewnętrznych źródeł oraz promocję idei współpracy na rzecz edukacji.

Sławomir Gniazdowski (2017-11-21 13:48:59)
2017-11-21 13:48:59 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-11-21 13:48:59)