środa, 12.12.2018

Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

19 lipca w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się Tczewskie Obchody Święta Policji

W czwartek 19 lipca tczewscy policjanci obchodzili swoje doroczne Święto Policji. W tym roku to już 99. rocznica powstania polskiej Policji. Obchody tego jubileuszu były okazją do mianowania na wyższe stopnie i wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości powiatu tczewskiego. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także zaproszeni goście, przedstawiciele samorządu, instytucji i służb mundurowych.

Uroczystości związane z tczewskimi obchodami Święta Policji odbyły się 19 lipca o godzinie 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula przywitał wszystkich uczestników uroczystości, a następnie wraz z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztofem Kozelanem wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Podczas tej uroczystości awansowało 21 funkcjonariuszy tczewskiej komendy.

Dyplom uznania otrzymał również pracownik Policji. Przedstawiciele władz samorządowych wręczyli nagrody wyróżniającym się w służbie policjantom oraz pracownikom Policji. W policyjnych uroczystościach uczestniczyli również zaproszeni goście, przedstawiciele samorządu, instytucji i służb mundurowych.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Krzysztof Kozelan w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji tczewskiego garnizonu za dobrą służbę i pracę, gratulował wyróżnień, ale również podziękował rodzinom policjantów za wsparcie i wyrozumiałość dla trudnej i niebezpiecznej służby. Komendant podziękował również za owocną współpracę przedstawicielom innych służb i instytucji oraz władzom samorządowym.

Zaproszeni goście składali życzenia na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie dziękując policjantom za służbę, gratulowali sukcesów oraz jeszcze większego zaufania społecznego.

Sławomir Gniazdowski (2018-07-23 10:17:20)
Sławomir Gniazdowski (2018-07-23 10:18:57)
2018-07-23 10:17:20 Utworzenie
2018-07-23 10:18:57 Modyfikacja