Wtorek, 19.3.2019

Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

20 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie uczestniczyli w Dniu Przedsiębiorczości

20 kwietnia 2016 r. odbyła się XIII edycja Dnia Przedsiębiorczości, promowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Dwudziestu jeden uczniów z Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie uczestniczyło w jednodniowych praktykach w wybranych firmach i instytucjach.

Przez 3-5 godzin pod kierunkiem konsultantów zapoznawali się ze specyfiką pracy w danym zawodzie na wybranym stanowisku. Między innymi poznawali pracę  bibliotekarza Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, nauczyciela-bibliotekarza Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Tczewie, nauczyciela przedszkola, sprzedawcy, mechanika pojazdów samochodowych (uczennica), kelnera, kucharza na statku, piekarza, ciastkarza, pracownika budowlanego oraz pracownika socjalnego.

Informacje i spostrzeżenia z wykonywanej pracy oraz z przeprowadzanego wywiadu z konsultantem w firmie zapisywali w karcie ucznia - dokumencie potwierdzającym ich udział w Dniu Przedsiębiorczości.

Inicjatorem i koordynatorem udziału uczniów w Ogólnopolskim Programie Jednodniowych Wizyt w Firmach lub Instytucjach dla Szkół Ponadgimnazjalnych była p. B. Tomaszewska.

Sławomir Gniazdowski (2016-05-17 14:20:09)
Sławomir Gniazdowski (2016-05-19 15:27:09)
2016-05-17 14:20:09 Utworzenie
2016-05-19 15:27:09 Modyfikacja