Wtorek, 11.12.2018

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

20 listopada w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie przeprowadzono próbną ewakuację

W dniu 20 listopada odbyła się próbna ewakuacja w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie przy ul. Szpitalnej 2. Brały w niej udział trzy zastępy OSP z Pelplina i jeden zastęp JRG z Tczewa.

Wśród uczestników zorganizowanych ćwiczeń byli: z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Tczewie - st. Kap. Z. Rzepka, Mirosław Chyła - Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, przedstawiciele Zespołu Zarządzania Kryzysowego  MiG Pelplin - Ewa Kosiecka i Karina Kitta-Smolinska oraz przedstawiciele firmy Pio-Mar zajmujący się obsługą p.poż w  DPS Pelplin.

Celem akcji było sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia pożarem oraz doskonalenie wzajemnej współpracy wszystkich pracujących na miejscu służb.

Podczas ewakuacji skontrolowano m. in. drogi ewakuacyjne, sprzęt przeciwpożarowy w budynku, przeszkolenie personelu, a także działanie systemu monitoringu pożarowego oraz dźwiękowych systemów ostrzegawczych.

Pożar został ugaszony, osoby wyewakuowane, a personel Domu Pomocy Społecznej  zadowolony z udanego szkolenia i nowo nabytej wiedzy.

Dyrektor Domu - Emilia Rzeniecka podziękowała wszystkim zaangażowanym  za pomyślnie przeprowadzoną   próbę ewakuacyjną.

Ćwiczenia przebiegły sprawnie i zakończyły się podsumowaniem, w którym przekazano spostrzeżenia i wnioski .

Zdjęcia - Biuro Obsługi Firm PIO-MAR s.c. i archiwum Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie

Sławomir Gniazdowski (2018-11-21 12:14:36)
Sławomir Gniazdowski (2018-11-21 12:25:34)
2018-11-21 12:14:36 Utworzenie