Przejdź do treści

Niedziela, 23.2.2020

Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

21 lutego w Nowej Cerkwi podsumowano program Działaj Lokalnie 2018

21 lutego w Nowej Cerkwi podsumowano program Działaj Lokalnie 2018
21 lutego w Świetlicy Domu Strażaka w Nowej Cerkwi (Gmina Morzeszczyn) odbyło się podsumowanie programu Działaj Lokalnie 2018 . W ubiegłym roku organizacje i grupy mieszkańców powiatu tczewskiego zrealizowały 19 projektów. Podczas imprezy zaprezentowali efekty swoich inicjatyw i opowiedzieli jakie działania przeprowadzili z lokalną społecznością.

Ponad 65 tysięcy złotych przekazano na pobudzenie aktywności społecznej. Pomysły udało się wprowadzić w życie dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gmin: Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy, Tczew, Miasta Tczewa, Banku Spółdzielczego w Tczewie oraz Fundacji Pokolenia i osób indywidualnych (poprzez portal zrzutka.pl). W trakcie ubiegłotygodniowego spotkania przedstawiciele partnerów Programu odebrali podziękowania i pamiątkowe drzewka, które przygotowała grupa z Rzeżęcina podczas warsztatów artystycznych w ramach swojego projektu DL.

W Gminie Gniew oraz Morzeszczyn zrealizowano po 4 projekty,  w Gminie Subkowy, Pelplin oraz  Tczew 3, natomiast w Mieście Tczew 2. Pomysłodawcy w swoich harmonogramach uwzględnili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, co zaowocowało m.in. wycieczkami rowerowymi śladami zapomnianych bohaterów, odsłonięciem tablicy pamiątkowej w Gorzędzieju, zainstalowaniem ławeczki niepodległościowej w Pomyjach, szyciem 50 metrowej flagi Polski w Morzeszczynie, licznymi festynami i happeningami. Specjalna ścieżka tematyczna „edukacja” zainicjowała powstanie Radiowej Akademii dla młodzieży w Pelplinie. Seniorzy z Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowali ofertę turystyczną w języku angielskim, a chór Harmonia Sphaerarum zaprosił na warsztaty śpiewu i swoje pierwsze koncerty. Grupa „Młodzi Ambitni” z Pelplina przez kilka miesięcy prezentowała inscenizacje historyczne opatrzone pokazami tańca z ogniem. Uczniowski Klub Sportowy Petanque Subkowy organizował turnieje gry w bule oraz przygotował nową infrastrukturę na boisku. Natomiast grupa młodzieży i dorosłych z tej gminy uczyła się tańczyć. Stworzono nową przestrzeń do spędzania wolnego czasu przy świetlicach w Szpęgawie oraz Gniszewie. Na terenie miasta Tczew wolontariusze za pomocą form teatralnych animowali dzieci, pacjentów tczewskiego hospicjum oraz podopiecznych z Zespołu Szkół Specjalnych. Inni „mali odbiorcy” Działaj Lokalnie wspólnymi siłami odmalowali pomieszczania świetlicy oraz uczestniczyli w wydarzeniach integracyjnych. Te i inne działania miały wpływ na pobudzenie i integrację lokalnych społeczności oraz wzmacnianie poczucia wspólnoty.

Podczas spotkania w Nowej Cerkwi wręczono również nagrodę w konkursie „Opowiedz…”, która trafiła do Koła Gospodyń Wiejskich w Śliwinach. Grupa przygotowała film o swoim projekcie „Nasze śliwińskie zwierzaki”. Teraz praca powalczy na szczeblu ogólnopolskim. Wideo można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=uOH0N5p1Z48

 

Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,
realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
oraz Fundację Pokolenia.

Zdjęcia są również na profilu Facebook: https://www.facebook.com/pg/fundacja.pokolenia/photos/?tab=album&album_id=1212298272242106 (autorem zdjęć jest Paweł Tobolski). 

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-02-27 14:30:20)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2019-02-27 14:30:20 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-02-27 14:30:20)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.