Czwartek, 13.12.2018

Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

23 maja odbył się Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie

23 maja 2018 r. w ramach X Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zakończyła się X edycja Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie. Organizatorami sportowego spotkania byli: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie i Pelplińskie Centrum Sportu.

W roku szkolnym 2017/2018 odbyło się pięć turniejów. We wszystkich  turniejach każdy grał z każdym. W rozgrywkach brały udział cztery drużyny. Dwie z Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych: Barcic i Pelplina, jedna z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie i drużyna Caritas Diecezji Pelplińskiej. W ostatnim turnieju gościnnie uczestniczył Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach.

SOSW w Pelplinie reprezentowali uczniowie: Jakub Cylka, Bartosz Szlachcikowski, Marcin Meyer, Błażej Winter, Kryspin Bonin, Adrian Nowakowski i Marek Różek.

Puchar Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie zdobyła drużyna Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie.

Każda drużyna otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Pelplińskie Centrum Sportu i Powiat Tczewski.

Końcowa klasyfikacja:

I  miejsce – ZPS w Tczewie 40 pkt.
II miejsce - SOSW Pelplin 31 pkt.
III miejsce - SOSW Barcice 18 pkt.
IV miejsce - Caritas Diecezji Pelplińskiej 0 pkt.

Po ostatnim turniejowym meczu odbył się towarzyski mecz między drużyną Samorządowców a drużyną Uczestników Turnieju. Drużynę Samorządowców reprezentowali: Dariusz Górski Wiceburmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Jarosław Kowalczyk Dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu, Oskar Krajnik pracownik Pelplińskiego Centrum Sportu, pracownicy referatów Miasta i Gminy Pelplin Grzegorz Kilian i Bartłomiej Krajnik oraz animator z boiska „Orlik”  Dawid Klimczak. Drużyna Uczestników Turnieju składała się z uczniów i ich opiekunów. Mecz zakończył się zwycięstwem Uczestników Turnieju 6 : 1 ale w dodatkowych karnych Samorządowcy okazali się lepsi i wygrali 4 : 2. Po meczu wszyscy byli zadowoleni.

Na zakończenie całego turnieju Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie pani Małgorzata Domachowska wraz z panami Dariuszem Górskim i Jarosławem Kowalczykiem wręczyła zawodnikom nagrody a najlepszej drużynie Puchar Dyrektora.

Nadzór nad całym turniejem sprawowali Jan Świrbutowicz i Karol Bugajski nauczyciele SOSW Pelplin

Składamy serdeczne podziękowania fundatorom nagród Pelplińskiemu Centrum Sportu i Starostwu Powiatowemu w Tczewie, pani Barbarze Nabakowskiej Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie za udostępnienie boiska podczas rozgrywek jesienno -wiosennych, panu Leszkowi Melerowi właścicielowi Piekarni i Ciastkarni za słodki poczęstunek podczas każdych zawodów.

SOSW w Pelplinie

X Dni Godności Osób Niepełnosprawnych – Pelplin 2018

Patronat Honorowy:
Tadeusz Dzwonkowski – Starosta Tczewski
Patryk Demski - Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin
Ks. Infułat Tadeusz Brzeziński - Proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie

Patronat Medialny:
Radio „Głos", TV-Pelplin, „Informator Pelpliński"

Partnerzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie
Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie
Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga"
Pelplińskie Centrum Sportu
Fundacja „Jedynka Dzieciom”
Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie

Sponsorzy:
Powiat Tczewski
Miasto i Gmina Pelplin
Bank Spółdzielczy w Skórczu - Oddział w Pelplinie
Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o. o.
Pelkom Sp. z o. o.
Piekarnia - Ciastkarnia „Meler”

Autor tekstu: Karol Bugajski

Sławomir Gniazdowski (2018-05-29 09:53:34)