Czwartek, 24.5.2018

Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

24 kwietnia odbyła się XL sesja Rady Powiatu Tczewskiego

XL sesję Rady Powiatu Tczewskiego rozpoczęło ślubowanie nowego radnego – Stefana Katy. Zastąpił on Emilię Rzeniecką, która objęła funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.

W dalszej części radni wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego, po wysłuchaniu którego, przyjęli informację Przewodniczącej Rady o złożonych interpelacjach oraz odpowiedziach zgłoszonych na poprzedniej sesji i w okresie międzysesyjnym.

Obecni na sesji wysłuchali również informacji nt. działalności Stowarzyszenia LGD „Wstęga Kociewia”, który przedstawił dyrektor biura Marek Modrzejewski oraz działalności LOT Kociewie, które przedstawiła Emilia Laskowska, pracownik Organizacji.

Podczas sesji podjęto następujące uchwały:

• W sprawie odstąpienia od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu pomieszczenia znajdującego się w budynku położonym w Tczewie przy ul. Piaskowej 2.
  • Zmieniająca uchwałę w sprawie powołania i ustalenia składów osobowych stałych komisji rady Powiatu Tczewskiego.
  • w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2018 rok
  • zmieniającej uchwałę Nr XXXVI/274/2017 rady Powiatu Tczewskiego z dnia
    19 grudnia 2017 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2018-2030

Sławomir Gniazdowski (2018-04-27 12:51:16)