Poniedziałek, 24.6.2019

Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

24 maja w Centrum Kultury i Sztuki zorganizowany był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i XX-lecie PCPR w Tczewie

W dniu 24 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie PCPR w Tczewie zorganizował po raz kolejny Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku połączono go z obchodami XX-lecia istnienia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie.

Cały zaprezentowany program miał na celu uświadomienie, jak ważnym zadaniem jest rodzicielstwo zastępcze. Uroczystość miała na celu m. in. wyrażenie wdzięczności wszystkim rodzinom zastępczym za ich trud i miłość okazywaną wychowankom. W sposób szczególny Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn, podziękował rodzinom zastępczym zawodowym, wręczając im pamiątkowe statuetki.

Rozstrzygnięto także konkurs recytatorski dla wychowanków pieczy zastępczej, który odbył się w naszej siedzibie w dniu 16 maja 2019 r.

W związku z jubileuszem PCPR w Tczewie nie zabrakło także podziękowań dla osób pełniących funkcję dyrektora w przeszłości: Jacka Wojtuszkiewicza, Joanny Szoły, Sebastiana Szlagowskiego oraz Ewy Pobłockiej. Oni także otrzymali pamiątkowe statuetki z  rąk Starosty i Przewodniczącego Rady Powiatu Tczewskiego - Marka Modrzejewskiego.

Nie mogło obyć się bez podziękowań dla kadry. To przecież ona na co dzień realizuje zadania mające na celu wsparcie mieszkańców powiatu w ich codziennym życiu.

Po części oficjalnej gości zaproszono na poczęstunek, w tym jubileuszowy tort.

Nasza uroczystość przyniosła wiele wrażeń i wzruszeń.

PCPR w Tczewie dziękuje bardzo wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego Święta.

Jednocześnie osoby chętne do podjęcia wyzwania, jakim jest rodzicielstwo zastępcze zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 6.

Sławomir Gniazdowski (2019-05-30 14:37:17)
2019-05-30 14:37:17 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2019-05-30 14:37:17)