Wtorek, 26.9.2017

Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

24 sierpnia obchodziliśmy Święto Powiatu Tczewskiego

Mszą Świętą w intencji Samorządu Powiatu Tczewskiego w kaplicy Collegium Marianum w Pelplinie rozpoczęły się obchody Święta Powiatu Tczewskiego. Następnie uroczysta sesja Rady Powiatu odbyła się w Bibliotece Diecezjalnej.

Jednym z głównych elementów Sesji było wręczanie nagrody Starosty Tczewskiego pn. „Filar Powiatu Tczewskiego”, która w tym roku trafiła do Harcerskiej Orkiestry Dętej w Tczewie.

Odbyła się również prezentacja publikacji pt. "Samorząd Powiatowy w Powiecie Tczewskim w latach 1945 - 1989".

Sesja była również okazją do podziękowania za owocną współpracę partnerom Powiatu Tczewskiego. Pamiątkowe statuetki otrzymał Starosta Wodzisławski - Ireneusz Serwotka, prezydent Wodzisławia - Mieczysław Kieca oraz założyciel Stowarzyszenia Opholdsstedet Skraverup Hus z Danii - Alfred M Date.

Przedstawiciele Powiatu Wodzisławskiego wręczyli na ręce Starosty Tczewskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu figurę cyrkla, którego symbolikę gościom wytłumaczył Starosta Wodzisławski – Ireneusz Serwotka:

Przed budynkiem naszego Starostwa i Urzędu Miejskiego w Wodzisławiu stoją dwa czterometrowe cyrkle i wsparta na nich ażurowa kula ziemska. Ma ona przypominać mieszkańcom i turystom o tym, że dokładnie przez centrum Wodzisławia przebiega 50 równoleżnik. Okazało się, że nasze powiaty łączą nie tylko wspólne przedsięwzięcia, ale również wspólne współrzędne geograficzne, otóż leżymy na wspólnym – 18. południku, stąd ten symboliczny upominek.

Uroczystość uświetnił występ Kwartetu Wokalnego AMOROSO.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin z terenu powiatu tczewskiego, radni obecnej oraz poprzednich kadencji, działacze sportowi oraz społeczni, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, zarząd spółki Szpitale Tczewskie oraz Naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Sławomir Gniazdowski (2017-08-28 14:29:35)
Marcin Stolarski (2017-08-29 08:51:30)
2017-08-28 14:29:35 Utworzenie
2017-08-28 14:44:20 Modyfikacja