Poniedziałek, 27.5.2019

Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

25 kwietnia w Domu Kultury w Subkowach Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn nagrodził sportowców i działaczy kultury

25 kwietnia w Domu Kultury w Subkowach Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn  nagrodził sportowców i działaczy kultury
25 kwietnia w Domu Kultury w Subkowach odbyła się Gala Wręczenia Nagród Starosty Tczewskiego w dziedzinie sportu i kultury za działalność w 2018 roku. Tegoroczną uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej Domu Kultury w Subkowach FALGIT - z niezwykłym spektaklem pn. Adventure.

Nagrody Starosty Tczewskiego przyznawane są od roku 2007, jej celem jest przede wszystkim uhonorowanie i wsparcie artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców i trenerów sportowych, a także instytucji, organizacji pozarządowych i klubów sportowych, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kultury i sportu na terenie Powiatu Tczewskiego.

Nagrody wręczali Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn oraz członkowie Prezydium Rady Powiatu Tczewskiego – Alicja Gajewska i Marek Modrzejewski.

W dziedzinie kultury nagrodą Starosty Tczewskiego uhonorowano: w kategorii indywidualnej Gedymina Grubbę i Józefa Ziółkowskiego, natomiast w kategorii grupowej Szkolny Zespół Folklorystyczny „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”.

W dziedzinie sportu nagrodzono zarówno zawodników, jak i trenerów. W kategorii zawodnicy za sukcesy sportowe nagrodą Starosty Tczewskiego wyróżniono: Oliwera Mueller,  Marię Kuchta, Paulinę Neubauer, Nikodema Wieczorkowskiego, Dominikę Karolak, Daniela Ławrynowicza, Zuzannę Golicką, Patryka Baran, Monikę Belczewską, Weronikę Ewald, Darię Górską, Mateusza Biskup, Karola Arczewskiego, Marcelinę Kruża, Klaudię Wendowską, Magdalenę Głodek,  Pawła Cylkę, Paulinę Kuros, Miłosza Sabieckiego i Julię Sabiecką.

Za trenowanie młodzieży osiągającej wysokie wyniki sportowe nagrodami Starosty uhonorowano trenerów: Adama Bloka, Józefa Krawczykiewicza, Rafała Górskiego, Sergija Mykhailov, Stefana Domienikowskiego, Mariusza Maruta i Damiana Jewsienia.

Wyróżnienia trafiły zaś do animatorów sportu, zawodników i klubów lub stowarzyszeń sportowych z terenu powiatu tczewskiego. W kategorii animator, organizator wydarzeń sportowych wyróżniony został Bartłomiej Waruszewski, w kategorii klub lub stowarzyszenie sportowe wyróżnienie przypadło Klubowi Sportowemu BLOCZEK TEAM, a w kategorii zawodnik wyróżniono Bartosza Sarzało i Andrzeja Semborowskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Sławomir Gniazdowski (2019-05-06 13:04:43)
Sławomir Gniazdowski (2019-05-06 13:05:20)
2019-05-06 13:04:43 Utworzenie
2019-05-06 13:05:20 Modyfikacja