Wtorek, 11.12.2018

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

25 października w Pelplinie odbyły się XV Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Warcabach

25 października 2018 roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie zorganizował w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bernarda Sychty w Pelplinie XV Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w Warcabach.

Otwarcia imprezy dokonała pani Ryszarda Kaliszewska - Wicedyrektor SOSW w Pelplinie. 30 uczniów z terenu naszego województwa rywalizowało o zwycięstwo. System rozgrywek opierał się na kojarzeniu za pomocą programu komputerowego. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach sędziowie ogłosili wyniki.

Trzyosobowa ekipa z Damnicy okazała się najmocniejszą drużyną. Uczniowie z Damnicy zdobyli puchar za zajęcie I miejsca w klasyfikacji drużynowej. Wszystkie ekipy otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, a trzy najlepsze puchary. Nagrody ufundowane przez Powiat Tczewski wręczyła pani Ryszarda Kaliszewska.

Medaliści:

złoto: Damian Kirko (Damnica)
srebro: Patryk Gierszewski (Bytów)
brąz: Piotr Biłyk (Damnica)

Klasyfikacja drużynowa:

I – SOSW Damnica (Damian Kirko, Piotr Biłyk, Michał Bernacki)
II - SOSW Bytów (Patryk Gawroński, Patryk Gierszewski, Adam Milewczyk)
III – SOSW Malbork (Kamil Świerczyński, Robert Krauze, Bartosz Kaczyński)
IV - ZPS Tczew (Izabela Turzyńska, Iwona Urbaniak, Patrycja Urbaniak)
V –  SOSW Puck (Mariusz Pranga, Mateusz Kramek, Adam Rathnow)
VI - SOSW Pelplin (Marcin Meyer, Honorata Szulist, Bartosz Szlachcikowski, Sebastian Szwarc, Marcin Walkusz)
ex aequo SOSW Kołoząb (Michał Śmigielski, Kacper Berliński, Michał Szewc)
VIII – SZS Gniewino (Agata Miotk, Igor Nastały, Karol Nowak, Grzegorz Czarnecki)
IX – SOSW Starogard Gd. (Adrian Noga, Oskar Gorlikowski, Oliwier Jakusz-Gostomski)

Organizatorzy serdecznie dziękują za okazaną pomoc przy realizacji Mistrzostw pani Dorocie Sakowskiej wraz z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie.

Wszystkim zawodnikom i opiekunom gratulujemy i zapraszamy na kolejne XVI Mistrzostwa w przyszłym roku.

Małgorzata Puchalska

Zdjęcia – Małgorzata Puchalska

Sławomir Gniazdowski (2018-11-16 09:19:48)
2018-11-16 09:19:48 Utworzenie