Wtorek, 26.9.2017

Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

26 lipca w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się Tczewskie Obchody Święta Policji

W tym roku to już 98 rocznica powstania polskiej Policji. Wczoraj w południe tczewscy policjanci obchodzili swoje doroczne święto. 29 funkcjonariuszy podczas gali otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe.

Wczoraj o godzinie 12.00 w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się uroczystości związane z tczewskimi obchodami Święta Policji. W trakcie ceremoniału Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tczewie insp. Dariuszem Krasulą wręczyli akty mianowania, odznaczenia oraz wyróżnienia dla funkcjonariuszy. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla zasłużonych policjantów, wręczone zostały dwie Brązowe Odznaki.

Podczas tej uroczystości awansowało na wyższe stopnie 29 policjantów. Z okazji 25-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów za wieloletnią działalność związkową dwaj emerytowani policjanci otrzymali pamiątkowe medale. Dyplom uznania otrzymała również
pracownica Policji. Przedstawiciele władz samorządowych wręczyli nagrody wyróżniającym się w służbie policjantom oraz pracownikom Policji.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Robert Sudenis podziękował wszystkim policjantom i pracownikom tczewskiego garnizonu za ich dotychczasową pracę i życzył im wielu dalszych sukcesów oraz spokoju w życiu osobistym. Podziękował również rodzinom policjantów za wsparcie oraz wyrozumiałość dla trudnej i niebezpiecznej służby. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego podziękował także za owocną współpracę przedstawicielom innych służb i instytucji oraz władzom samorządowym.

Zaproszeni gości na ręce komendanta składali życzenia dziękując policjantom za służbę, gratulowali sukcesów oraz jeszcze większego zaufania społecznego.

Sławomir Gniazdowski (2017-07-27 16:17:41)
Sławomir Gniazdowski (2017-08-23 15:13:40)
2017-07-27 16:17:41 Utworzenie
2017-08-23 15:13:40 Modyfikacja