Piątek, 19.4.2019

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

26 marca w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniu 26 marca 2019 r. w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Was weisst du über die deutschsprachigen Länder?”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów językiem niemieckim, kulturą, historią i obyczajami krajów niemieckojęzycznych. W czasie rywalizacji rozwijano również umiejętności pracy zespołowej.

Do etapu wojewódzkiego zgłosiło się dziewięć trzyosobowych zespołów z następujących szkół:
I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rajkowach, Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum, Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum, III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie, Zespołu Szkól Technicznych w Tczewie oraz zespół gospodarzy.

W siedmiu rundach uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując quiz, rozpoznając znane miejsca, potrawy kulinarne, czy wykonawców z krajów DACH.

Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze.

Zwyciężył zespól z Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum. Drugie miejsce zajęła drużyna
z Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum, trzecie - z Publicznej Szkoły Podstawowej
nr 1 w Starogardzie Gdańskim.

Konkurs wpisany był na listę konkursów kuratoryjnych. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Tczewie, natomiast nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników – Wydawnictwo Pearson.

Organizacją i przebiegiem konkursu zajmowały się panie Sławomira Januchta i Magdalena Przytuła.

Sławomir Gniazdowski (2019-04-02 15:21:46)
Sławomir Gniazdowski (2019-04-08 08:40:00)
2019-04-02 15:21:46 Utworzenie
2019-04-08 08:37:01 Modyfikacja