Przejdź do treści

Niedziela, 12.7.2020

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

26 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z pieczy zastępczej i pracowników PCPR w Tczewie

26 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z pieczy zastępczej i pracowników PCPR w Tczewie
 W dniu 26 stycznia 2019 roku w II LO w Tczewie po raz kolejny odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z pieczy zastępczej i pracowników PCPR w Tczewie. Organizatorami zabawy był Zespół ds. Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie.

Bal został otwarty przez dyrektor - Katarzynę Wróbel oraz wicestarostę - Piotra Cymanowskiego. W zabawie wzięły udział dzieci w różnym wieku oraz ich opiekunowie. Spotkać można było Spider-mana, Batmana, Diabła, Elzę, Księżniczkę itp. Wszystkie stroje i kostiumy wywołały niejedną falę entuzjazmu i uśmiechu, tworząc niepowtarzalną atmosferę maskarady. Oprawę muzyczną ubogacił zespół muzyczny RSR, który po raz kolejny znakomicie opanował dziecięcy wigor na parkiecie, a także zorganizował dla nich wiele wymagających zabaw i konkursów. Po intensywnych pląsach nikt nie wyszedł bez upominku.

Dzięki Panu Stanisławowi bal został uwieczniony pięknymi fotografiami, które pozwolą długo wspominać zabawę. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji tego balu.
Bal był pierwszą z atrakcji zaplanowanych dla rodzin zastępczych, rodzinnego domu dziecka, placówki opiekuńczo – wychowawczej typu rodzinnego i ich wychowanków.

W 2018 r. poza balem rodziny zastępcze i wychowankowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych i bożonarodzeniowych, wycieczce do Gdańska, połączonej z warsztatami de coupage w jednej z zaprzyjaźnionych szkół gdańskich, konkursie plastycznym, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w trakcie obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego uczczonego wystawą plastyczną i wspólnym wyjściem do kina. W roku 2019 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie także planuje szereg atrakcji w ramach wspierania i propagowania rodzinnej pieczy zastępczej.

Rodzicielstwo zastępcze, to wielkie wyzwanie, ale wiąże się z radością obdarowania miłością tych, którzy tej miłości najbardziej potrzebują, czyli dzieci. Podzielenie się z nimi sercem oraz zapewnienie odpowiednich wzorców niezbędnych do właściwego rozwoju często pozwala na zatarcie traumatycznych przeżyć i uczy życia w świecie. Uśmiech na twarzy dziecka, które odzyskuje wiarę w siebie i drugiego człowieka jest bezcenne i wynagradza wszystkie trudy.

W sprostaniu wyzwaniom rodziny zastępcze nie pozostają same. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej na terenie powiatu tczewskiego, zapewnia rodzinom i ich wychowankom wsparcie zarówno indywidualne (psychologiczne, pedagogiczne, prawne), jak i grupowe w formie grup wsparcia, czy też szkoleń, specjalnie im dedykowanych. Dodatkowo każda rodzina objęta jest wsparciem koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej bądź pracownika socjalnego.

Rodzinna piecza zastępcza jest jedyną formą rodziny możliwie zbliżoną do naturalnej. Formami rodzinnej pieczy zastępczej są: rodzina zastępcza: spokrewniona, niezawodowa lub zawodowa oraz rodzinny dom dziecka. Aktualnie na terenie powiatu tczewskiego funkcjonuje 132 rodzin zastępczych.

Osoby zainteresowane podjęciem współpracy jako rodziny zastępcze zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, ul. Wojska Polskiego 6.

(zdjęcie z zasobu PCPR)

Załączniki

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-02-11 08:06:49)
Modyfikujący:
Sławomir Gniazdowski (2019-02-11 08:09:11)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2019-02-11 08:06:49 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2019-02-11 08:09:11 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-02-11 08:06:49)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.