Wtorek, 19.3.2019

Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

28 kwietnia w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich odbył się X Powiatowy Konkurs „Warto poznać Kociewie”

28 kwietnia w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie  odbył się X Powiatowy Konkurs „Warto poznać Kociewie”. W tym roku przybrał on formę quizu tematycznego o regionie. W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów, reprezentujących gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W trzyosobowych zespołach uczniowie rozwiązywali zadania tematyczne sprawdzające wiedzę o miastach, zabytkach, sławnych osobach, kulturze, kulinariach i gwarze kociewskiej.

Prace uczniów oceniała komisja w składzie - p. Małgorzata Kruk, pracownik Fabryki Sztuk w Tczewie i p. Emilia Laskowska z Lokalnej Organizacji Turystycznej w Tczewie.

Wyniki konkursu:

- I miejsce - uczniowie Gimnazjum nr 1 w Tczewie

- II miejsce – uczniowie Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Jadwigi Królowej w Tczewie

- III miejsce – uczniowie Gimnazjum w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie

- IV miejsce - gospodarze konkursu.

Dyrektor szkoły Irena Jędrzejewska i dyrektor Aleksandra Komoszyńska wręczyły uczestnikom dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Powiat Tczewski oraz podziękowały uczniom i opiekunom za zainteresowanie tematyką regionalną i udział w konkursie.

Konkurs przygotowały panie A. Gajewska, J. Deja i B. Tomaszewska z uczniami klasy 2d, 3d i 1c.

Sławomir Gniazdowski (2016-05-17 15:14:17)
Sławomir Gniazdowski (2016-05-19 15:41:39)
2016-05-17 15:14:17 Utworzenie
2016-05-19 15:41:39 Modyfikacja