Poniedziałek, 25.6.2018

Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

29 maja odbyła się XLI sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Obecni na sesji wysłuchali informacji nt. funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej,  Państwowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu, dotyczących osób niepełnosprawnych w powiecie tczewskim wraz z wydatkowaniem środków finansowych z PFRON oraz realizacji programu współpracy z NGO.

XLI sesję Rady Powiatu Tczewskiego rozpoczęto tradycyjnie od wysłuchania sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego.

Po wysłuchaniu sprawozdania Starosty, Radni przyjęli informację Przewodniczącej Rady o złożonych interpelacjach oraz odpowiedziach zgłoszonych na poprzedniej sesji i w okresie międzysesyjnym.

Obecni na sesji wysłuchali również informacji nt. funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej,  Państwowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu, którą przedstawiła Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny – Maria Wons; osób niepełnosprawnych w powiecie tczewskim wraz z wydatkowaniem środków finansowych z PFRON oraz realizacji programu współpracy z NGO, które przedstawiły Dyrektor PCPR – Katarzyna Wróbel, oraz z-ca Naczelnika Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON – Barbara Sinkiewicz.

Radni wysłuchali również sprawozdania z wykonania budżetu za I kwartał 2018.

Podczas sesji podjęto następujące uchwały:

• W sprawie przystąpienia do realizacji partnerskiego projektu pod nazwą „Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka występujących w miejscu pracy, na obszarze powiatu tczewskiego”.
  • W sprawie w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gminie Pelplin na realizację zadania pn. "Modernizacja Stadionu Miejskiego w Pelplinie - etap I (budowa boiska ze sztuczną murawą z elementami infrastruktury lekkoatletycznej)".
  • w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości zabudowanej, oznaczonej geodezyjnie jako działka nr 1/6, położonej w Tczewie przy ul. 30 Stycznia oraz zmieniająca uchwałę Rady Powiatu Tczewskiego w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości oznaczonej geodezyjnie jako działka nr 1/1 (obręb 9), położonej przy ul. 30 Stycznia w Tczewie
  • w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2018 rok.
  • zmieniającej uchwałę Nr XXXVI/274/2017 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia
    19 grudnia 2017 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2018-2030.

Sławomir Gniazdowski (2018-06-01 08:51:55)
2018-06-01 08:51:55 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2018-06-01 08:51:55)