Sobota, 25.11.2017

Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

29 sierpnia odbyła się XXXII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas sesji dokonały się zmiany w składzie Zarządu Powiatu Tczewskiego. Z funkcji Wicestarosty został odwołany Witold Sosnowski, a z funkcji członka zarządu - Grażyna Antczak. Nowym Wicestarostą, w głosowaniu tajnym, został wybrany Zbigniew Zgoda.

Podczas XXXII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się 29 sierpnia 2017 r. Radni wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego.

Następnie Radni, przyjęli informację Przewodniczącej Rady o złożonych interpelacjach oraz odpowiedziach zgłoszonych w I półroczu 2017 r. Przyjęli również informację Komisji Rewizyjnej z realizacji planu kontroli za I półrocze oraz informację z realizacji zadań inwestycyjnych za I półrocze.

Podczas Sesji dokonały się zmiany w składzie Zarządu Powiatu Tczewskiego. Z funkcji Wicestarosty został odwołany Witold Sosnowski, a z funkcji członka zarządu - Grażyna Antczak. Nowym Wicestarostą, w głosowaniu tajnym, został wybrany Zbigniew Zgoda.

Przyjęte zostały następujące uchwały:

• W sprawie określenia warunków umorzenia w całości lub w części, łącznie z odsetkami, rozłożenia na raty, odroczenia terminu płatności lub odstępowania od ustalenia opłaty za pobyt w pieczy zastępczej.
  • W sprawie powierzenia przez Powiat Tczewski zadania Gminie Pelplin: "Budowa chodnika (1100 m/2) przy ulicy Strzelnica w Pelplinie (2883G) i położenie dywanika asfaltowego (1350 m) na ulicy Strzelnica i części drogi powiatowej nr 2818G"
  • zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań, na które przeznaczone będą środki pochodzące z PFRON w 2017 r.
  • W sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty należności pieniężnych, mających charakter cywilnoprawny, przypadających Powiatowi Tczewskiemu lub jego jednostkom organizacyjnym
  • W sprawie zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2017 rok
  • zmieniająca uchwałę NR XXIV/178/2016 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2017-2030
  • W sprawie odwołania Wicestarosty