Przejdź do treści

Poniedziałek, 24.2.2020

Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

3 maja 2019 r. w godzinach popołudniowych na Bulwarze Nadwiślańskim odbył się Piknik Strażacki

3 maja 2019 r. w godzinach popołudniowych na Bulwarze Nadwiślańskim odbył się Piknik Strażacki
Po uroczystościach patriotyczno-religijnych w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja ulicami miasta przejechała kolumna zabytkowych i współczesnych wozów strażackich i dotarła na bulwar, gdzie z okazji Dnia Strażaka, od godziny   15-ej do 18-ej, odbywał się Piknik Strażacki.

 

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu tczewskiego. Strażacy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Głównym punktem programu był turniej drużyn pożarniczych. Zespoły gminne rywalizowały między sobą  w konkurencji rozwinięcia bojowego. Najlepszą okazała się drużyna z Wielkiego Garca reprezentujący gminę Pelplin, drugie miejsce zajęli strażacy z Gniszewa przedstawiciele gminy wiejskiej Tczew, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się strażacy pochodzący z siedziby gminy Subkowy. Czwarte miejsce zajęli strażacy z Piaseczna, gmina Gniew, piąte miejsce przypadło druhom z Kierwałdu, gmina Morzeszczyn.

Strażacy w czasie pikniku zaprezentowali wozy bojowe oraz sprzęt, którego na co dzień używają. Ogromną popularnością u najmłodszych cieszyła się wspinaczka na drabince speleo.

Bardzo pouczający był pokaz z wykorzystaniem dużego domku jako makiety rozwoju pożaru w budynku dwukondygnacyjnym oraz pokaz przy użyciu makiety demonstrującej przebieg pożaru w pomieszczeniu. Całość pokazu była profesjonalnie komentowana przez instruktora z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. W czasie pikniku miały miejsce warsztaty „latawcowe”.

Nie zabrakło atrakcji muzycznych. Oprawę muzyczną zapewniły: Strażackie Orkiestry Dęte z Tczewa i Świekatowa oraz na zakończenie, niestety już w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych, zaśpiewała Michalina Starosta ze Śląska.

Organizatorem pikniku było Starostwo Powiatowe w Tczewie, Komenda Państwowa Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie,  Ochotnicza Straż Pożarna w Tczewie oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-05-07 14:07:12)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2019-05-07 14:07:12 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-05-07 14:07:12)

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.