Przejdź do treści

środa, 21.10.2020

Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

3 maja 2019 r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. oraz na Skwerze Konstytucji 3 Maja w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne

3 maja 2019 r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. oraz na Skwerze Konstytucji 3 Maja w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne
Mieszkańcy Powiatu Tczewskiego wzięli udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli we mszy św. za Ojczyznę, po której przeszli pod tablicę pamiątkową na Skwer Konstytucji 3 Maja. Zgromadzeni w tym miejscu uczestnicy uroczystości świętowali 228. rocznicę uchwalenia konstytucji.

 

Uroczystości patriotyczno – religijne w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. w Tczewie.

W czytanie lekcji zaangażowali się radni samorządu powiatowego – Alicja Gajewska i Jan Kulas. W procesji z darami uczestniczyli harcerze i radni.

Po wyjściu z kościoła zgromadzeni ustawili się w szyku i prowadzeni przez   dyrygent Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa przemaszerowali pod tablicę pamiątkową umiejscowioną na skwerze Konstytucji 3 Maja.

W przejściu uczestniczyli: Harcerska Orkiestra Dęta, harcerze hufca tczewskiego, poczty sztandarowe (służby mundurowe, kombatanci, władze samorządowe, szkoły), delegacje i mieszkańcy powiatu tczewskiego. Przemarsz prowadził ulicami: Wyszyńskiego, Łazienną, Kościuszki, J. Dąbrowskiego, Pl. Piłsudskiego, 30 Stycznia i Bałdowską.

Uroczystości pod tablicą pamiątkową prowadziła Magdalena Olszewska - kierownik Biura Prezydialnego w Starostwie Powiatowym w Tczewie. Na początku wszyscy odśpiewali  hymn państwowy. Zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego  przemówienia Starosty Tczewskiego – Mirosława Augustyna.

Następnie wysłuchaliśmy okolicznościowych wierszy w interpretacji uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Po tej części programu delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową.

Na zakończenie uroczystości członkowie Bractwa Kurkowego dokonali intronizacji króla kurkowego.

Po uroczystości pod tablicą prowadząca zaprosiła zgromadzonych do podziwiania parady zabytkowych i współczesnych wozów strażackich, które ulicami miasta dotarły na Bulwar Nadwiślański.

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-05-07 13:24:20)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2019-05-07 13:24:20 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-05-07 13:24:20)

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.