środa, 21.11.2018

Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

3 września w Zespole Szkół Technicznych w Tczewie odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego

W pierwszy poniedziałek września uczniowie w całej Polsce wrócili do szkolnych ławek. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Powiecie Tczewskim miała miejsce w Zespole Szkół Technicznych im. Komandora Antoniego Garnuszewskiego w Tczewie.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie, grono pedagogiczne i dyrekcja ZST w Tczewie. Prawie w komplecie pojawili się przedstawiciele Zarządu Powiatu Tczewskiego ze Starostą - Tadeuszem Dzwonkowskim i Wicestarostą - Zbigniewem Zgodą na czele. Obecni byli również radni powiatu, księża oraz dyrektorzy i nauczyciele z pozostałych szkół naszego powiatu. Gościem był również Poseł Ziemi Tczewskiej - Kazimierz Smoliński.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego przez zgromadzonych w sali gimnastycznej, przywitał wszystkich dyrektor szkoły – Czesław Roczyński.

Następnie Starosta Tczewski – Tadeusz Dzwonkowski ogłosił oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Praca nauczyciela związana jest z nieustannym podnoszeniem swoich kwalifikacji. W trakcie wakacji nauczyciele naszego powiatu uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego. Starosta Tczewski  wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego, natomiast Izabela Milewska, nauczycielka ZST, poprowadziła  uroczyste ślubowanie nauczycieli mianowanych.

- Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego. Jednak pamiętajmy, że nie zawsze tak było. Nie możemy zapomnieć o tym , co wydarzyło się 1 września 1939 roku – skierowała te słowa do zgromadzonych prowadząca uczennica szkoły, natomiast uczeń szkoły, również pełniący funkcję prezentera, dodał -  O świcie 1 września wojska niemieckie zaatakowały Państwo Polskie na lądzie, morzu i powietrzu. W świadomości Polaków, wybuch II wojny światowej był początkiem najtragiczniejszych doświadczeń współczesnej historii. Pamięć tamtych lat jest wciąż żywa i powinna być przestrogą dla kolejnych pokoleń.  Zapraszamy do wysłuchania wiersza Juliana Przybosia „Póki my żyjemy”.

Tym patriotycznym akcentem zakończyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

Sławomir Gniazdowski (2018-09-05 09:52:04)
2018-09-05 09:52:04 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2018-09-05 09:52:04)