Przejdź do treści

Niedziela, 9.12.2018

Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

30 listopada w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie odbył się I POWIATOWY FESTIWAL ZDROWIA pod hasłem „Zdrowo i bez nałogów”

30 listopada w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie odbył się I POWIATOWY  FESTIWAL  ZDROWIA pod hasłem „Zdrowo i bez nałogów”
30 listopada  2017 r. w Szkole Podstawowej  nr 12 w Tczewie odbył się   Powiatowy  Festiwal Zdrowia Przegląd    pod hasłem:  „ZDROWO  I  BEZ  NAŁOGÓW ” . Organizatorem festiwalu było Starostwo Powiatowe w Tczewie ,Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Tczewie oraz   Szkoła Podstawowa  nr 12.

 

Konkurs zorganizowany  został dla uczniów klas IV – VII szkół podstawowych, uczniów  gimnazjów  i szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego. Do  konkursu przystąpiło 16 szkół: 9 podstawowych, 2 gimnazja oraz 5 szkół ponadpodstawowych.                                                                                                     

Szkoły biorące udział w przeglądzie to: SP nr 2,  10, 11, 12 w Tczewie, SP w Miłobądzu, Lubiszewie, Rudnie, Małych Walichnowach, Szkoła Podstawowa  w Gniewie, 

Gimnazjum  w Szkole Podstawowej nr 2 w Gniewie, Gimnazjum w Szkole Podstawowej  nr 2 w Pelplinie, 

Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie,  Zespół Szkół  Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie, Liceum Ogólnokształcące Centrum Kształcenia Zawodowego „NAUKA” w Tczewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie.

W ramach Festiwalu Zdrowia zespoły szkolne składające się z 10 uczniów zmagały się w 4 konkursach:

1. Konkurs o charakterze  sportowym pod hasłem „Wyginaj ciało śmiało” oceniany był według  kryteriów: poprawności  doboru ćwiczeń, poprawności wykonania ćwiczeń, sugestywnego  przekazu treści związanych z tematem oraz ogólnych  wrażeń.

 2. W konkursie na „Mistrza Kanapki” oceniano: estetykę wykonania, uzasadnienie składu kanapki z podaniem wartości odżywczych, dobór składników oraz technikę pracy i czystość.

3. Konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Papieros szkodzi zdrowiu” komisja konkursowa oceniała pod względem zgodności treści plakatu z tematyką, oryginalności pracy plastycznej, sugestywnego przekazu treści związanych z tematem oraz estetyki wykonania.

 4. W każdej z w/w kategorii można było zdobyć maksymalnie  po 10 punktów.  Test wiedzy o zdrowym stylu życia oraz dot. profilaktyki  palenia tytoniu, picia alkoholu i stosowania środków psychoaktywnych. Oceniana  została poprawność odpowiedzi testu wyboru.

O kolejności miejsc decydowała suma punktów przyznanych każdej ze szkół przez poszczególnych jurorów.

 Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych  tj. szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadpodstawowe. Przyznano trzy pierwsze nagrody, trzy drugie oraz dwa trzecie miejsca.

Nagrody   za zajęcie:
I - go miejsca:  dyplom, bon podarunkowy o wartości  60 zł na osobę otrzymali uczniowie  Szkoły Podstawowej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie, Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

II - go miejsca : dyplom, zestaw  długopis i ołówek – dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie, Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie

III - go miejsca:  dyplom, akcesoria kuchenne otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach oraz Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie

Każdy uczeń uczestniczący w festiwalu otrzymał dodatkowo porcelanowy kubek i ciasteczka owsiane przygotowane przez uczniów Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie.

Nagrody zakupiono ze środków Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Tczewie.

Fotorelacja na  https://pssetczew.pis.gov.pl/?news=217

                                                                                           

                                                                                          

 

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-12-07 13:02:48)
Modyfikujący:
Sławomir Gniazdowski (2017-12-11 13:59:11)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2017-12-07 13:02:48 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2017-12-07 13:44:54 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2017-12-07 13:46:54 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2017-12-11 10:01:25 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2017-12-11 13:59:11 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-12-07 13:02:48)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.