Piątek, 23.8.2019

Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

31 maja w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie zakończyła się "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń"

31 maja w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie zakończyła się
31 maja w godzinach popołudniowych ekipa akcji "Biegojazda po sensoryczny ogród  marzeń"  dotarła do mety. Pracownicy Zespołu Placówek Specjalnych przebiegli i przejechali rowerem ponad 620 kilometrów  od Wieliczki po Tczew, by spełnić marzenia wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie . Marzenia, o sensorycznym ogrodzie.

W dniach 26 -31.05.2019 r. czworo pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie biegło  i jechało rowerem z Wieliczki do Tczewa. Pokonali ponad 620 km przez Jędrzejów, Radomsko, Łódź, Włocławek, Grudziądz. Celem było zdobycie środków na stworzenie  Sensorycznego Ogrodu Marzeń dla wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie. Organizatorami akcji są Zespół Placówek Specjalnych oraz Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

W dzień poprzedzający rozpoczęcie zmagań Drużyna „Biegojazdy” została zaproszona przez Kopalnię Soli „Wieliczka” na uroczystość przekazania symbolicznych bryłek soli, które mają stanowić podwaliny pod tężnię w ogrodzie sensorycznym oraz na spacer po tężni solankowej.
Drużyna „Biegojazdy” dziennie pokonywała około 100 km. Na trasie dołączali do nich Kluby Biegacza, Kluby Rowerowe, mieszkańcy mijanych po drodze miejscowości. Nie zawsze było łatwo  - trasy rowerowe czasami były bardzo piaszczyste, czy porośnięte gąszczem roślin a trzeciego dnia podczas etapu rowerowego przeszła ulewa. Uczestnicy akcji nie poddali się. Trudne warunki atmosferyczne czy ukształtowanie terenu nie przeszkodziły w realizacji przedsięwzięcia. Każdego dnia wychowankowie i pracownicy przedszkola przesyłali filmiki i zdjęcia.

30 maja Drużynę „Biegojazdy” odwiedzili goście. W miejscowości Wąbrzeźno dołączyli do biegu Wicestarosta Piotr Cymanowski, Wicedyrektor Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie Arkadiusz Górski oraz koordynator akcji Agnieszka Grzela – Opalińska. Dla biegaczy, mający za sobą już ponad 500 km, było to ogromnym wsparciem.

31 maja dotarli na teren Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Tam czekali na nich goście m.in. Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, dyrekcja szkoły, koledzy i koleżanki z pracy, rodzina, przyjaciele oraz ci, dla których biegli - przedszkolaki. Tego dnia z okazji Dnia Dziecka i powitania Drużyny „Biegojazdy” pracownicy Zespołu Placówek Specjalnych przygotowali Festyn, podczas którego wystąpił zespół Drossel.

Drużyna „Biegojazdy” wróciła do Tczewa, jednak zbiórka środków na stworzenie sensorycznego ogrodu nadal trwa. Akcję można wspierać poprzez przekazywanie środków na konto Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie z dopiskiem „Biegojazda” lub poprzez portal Zrzutka.pl „Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń”.

Ambasadorami akcji zostali aktorka  Joanna Kulig  i kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Tytuł Przyjaciela zgodziła się przyjąć Anna Dymna. Patronat objęli: Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Prezydent Miasta Tczew Mirosław Pobłocki, portal Wyborcza.pl Trójmiasto, Radio Gdańsk i Kopalnia Soli „Wieliczka”.

Akcję wspierają: Fundacja Grupy PKP, Fundacja PGE, Polpharma S.A. oraz Press Glass S.A. w ramach akcji „Biegamy i wspieramy”. Uczestnicy przemierzający Polskę poruszali się nowym kamperem, co było możliwe dzięki wsparciu firmy FHU „Kotynia” w Pruszczu Gdańskim.

Sławomir Gniazdowski (2019-06-05 11:06:56)
Sławomir Gniazdowski (2019-06-06 14:14:23)
2019-06-05 11:06:56 Utworzenie
2019-06-05 11:08:01 Modyfikacja