Czwartek, 19.10.2017

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

4 lipca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie obozu językowego

4 lipca 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie odbyła się radosna uroczystość. Świętowano rozpoczęcie obozu językowego organizowanego przez tę placówkę po raz dwudziesty pierwszy.

Pierwszy obóz językowy z językiem angielskim odbył się w roku 1997 we współpracy szkoły i władz lokalnych z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Fundacją Kościuszkowską z USA oraz Polskim Komitetem ds. UNESCO. Od roku 2009 obozy organizowane są we współpracy z fundacją Amerykańsko-Polskie Partnerstwo dla Tczewa (American-Polish Partnership for Tczew) z USA, której prezesem jest Janice Lynn Sherry, wieloletnia liderka kadry amerykańskiej na obozach w Tczewie.

Co roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie spotyka się grupa kilkudziesięciu uczniów z całej Polski i grupa lektorów i ich asystentów z USA. Młodzi ludzie doskonalą swoje umiejętności językowe nie tylko podczas porannych zajęć w szkole, ale również podczas różnorodnych aktywności odbywających się popołudniami i wieczorami. Dużą popularnością cieszą się zajęcia sportowe - przede wszystkim nauka gry w baseball od wielu lat prowadzona przez pana Jima Skinnera.

W tym roku w obozie bierze udział 77 uczestników szlifujących swój angielski pod okiem członków kadry amerykańskiej. W ciągu swojego pobytu w Tczewie młodzi ludzie, poza zajęciami językowymi, będą mieli okazję m.in. zwiedzić Tczew z przewodnikiem, uczestniczyć w wycieczkach i zajęciach sportowych. Przed uczestnikami obozu jeszcze dwa intensywne tygodnie zajęć i zabawy, dlatego życzyć im należy dobrej pogody i wielu sił.

Sławomir Gniazdowski (2017-07-05 14:50:36)
2017-07-05 14:50:36 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-07-05 14:50:36)