środa, 21.2.2018

Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

4 marca Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie zaprasza na Bieg Tropem Wilczym

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie ma wyjątkową propozycję dla miłośników biegania, ale również dla tych wszystkich osób które chciałyby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. W tym roku po raz pierwszy Powiat Tczewski zgłosił się do organizacji biegu Tropem Wilczym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zbliżająca się VI już edycja Biegu Tropem Wilczym odbędzie się 4 marca 2018 roku. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na dystansie 1963 metrów (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). W powiecie tczewskim bieg odbędzie się na drodze krajowej nr 91 na odc. od skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Kociewską i Gdańską do skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Jagiellońską.

Warto dodać, że ten bieg nie ma charakteru rywalizacji i udział może wziąć w nim każdy. Bieg Tropem Wilczym to bieg do historii, inicjatywa, która poruszyła tłumy ludzi w całej Polsce. Chcemy pamiętać i w ten sposób zjednoczeni chcemy oddać hołd bohaterom. Ten bieg to także jedyna okazja, by pobiegać główną arterią przebiegającą przez Miasto Tczew.

Koszt uczestnictwa w biegu wynosi 10 złotych. Cała kwota zostanie przekazana na Rehabilitację Michaliny Jeleniewskiej, uczennicy II LO w Tczewie. Dlatego też bieg organizowany przez PCS w Tczewie będzie miał charakter wyjątkowy, nie tylko patriotyczny ale również charytatywny.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę, ciepły posiłek oraz herbatkę i drożdżówkę.  Wskazany strój patriotyczny - biało-czerwony.

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/2270/strona.html

Regulamin i Program imprezy:  na stronie WWW.pcs.tczew.pl

Zapraszamy do udziału w imprezie po raz pierwszy organizowanej w powiecie tczewskim. Do zobaczenia w dniu 4 marca 2018 roku.

Współorganizatorzy imprezy:

• Starostwo Powiatowe w Tczewie
  • Przeorat Pomorski Orderu św. Stanisława
  • II LO im. Jana III Sobieskiego w Tczewie.

Sławomir Gniazdowski (2018-02-08 10:52:50)
Sławomir Gniazdowski (2018-02-16 07:39:29)
2018-02-08 10:52:50 Utworzenie
2018-02-08 10:54:54 Modyfikacja