Przejdź do treści

Piątek, 22.6.2018

Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

4 września w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego

4 września w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego
W pierwszy poniedziałek września uczniowie w całej Polsce wrócili do szkolnych ławek. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Powiecie Tczewskim miała miejsce w Zespole Szkół Ekonomicznych im. księdza Janusza Stanisława Pasierba w Tczewie.

 

W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas czwartych, grono pedagogiczne i dyrekcja ZSE w Tczewie. Prawie w komplecie pojawili się przedstawiciele Zarządu Powiatu Tczewskiego ze Starostą Tadeuszem Dzwonkowskim i nowym Wicestarostą Zbigniewem Zgodą na czele. Obecni byli również radni naszego powiatu, księża oraz dyrektorzy i nauczyciele z pozostałych szkół naszego powiatu. Gościem był również Poseł Ziemi Tczewskiej Kazimierz Smoliński.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego przez zgromadzonych w sali gimnastycznej, przywitał wszystkich dyrektor szkoły Jerzy Cisewski. 

Starosta Tczewski – Tadeusz Dzwonkowski ogłosił oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. 

Następnie zgromadzeni wysłuchali krótkiego wystąpienia  sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierza Smolińskiego. Jeszcze przed wręczeniem nagród przywitała wszystkich Anna Płoszyńska-Damaszk, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie.

W trakcie wakacji odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i placówek Powiatu Tczewskiego. Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski wręczył nominacje dyrektorom. 

Praca nauczyciela związana jest z nieustannym podnoszeniem swoich kwalifikacji. W trakcie wakacji nauczyciele naszego powiatu uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego. Starosta Tczewski  wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego, natomiast Ewa Chrzonowska, nauczycielka ZSE, przeprowadziła  uroczyste ślubowanie nauczycieli mianowanych. 

Wśród zebranych są również osoby, które uzyskały kolejny stopień awansu zawodowego i są już nauczycielami dyplomowanymi. Anna Płoszyńska-Damaszk, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie wręczyła akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego. 

Nowo mianowanym i dyplomowanym nauczycielom oraz wszystkim zebranym w sali gimnastycznej prowadzący zadedykował utwór w wykonaniu uczennicy klasy 4 Karoliny Pawelczyk pod tytułem “Read all about it”. Słowa piosenki mówią o tym jak ważne jest by wyrażać siebie i odnaleźć w sobie siłę aby zmieniać świat wokół nas. A przecież na tym w dużej mierze polega Państwa powołanie - podsumował. 

Załączniki

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-09-07 09:02:47)
Modyfikujący:
Sławomir Gniazdowski (2017-09-07 10:55:07)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2017-09-07 09:02:47 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2017-09-07 10:55:07 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-09-07 09:02:47)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.