Wtorek, 11.12.2018

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

5 grudnia odbyły się VI Integracyjne Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w warcabach

5 grudnia w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego w Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyły się VI Integracyjne Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w warcabach. Mistrzostwa te oparte były na idei tolerancji i poszanowania godności osób niepełnosprawnych, a ich nadrzędnym celem było zapobieganie izolacji osób upośledzonych umysłowo oraz zniesienie barier społecznych istniejących wśród uczniów z terenu powiatu tczewskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników z 4 placówek szkolnych powiatu tczewskiego oraz po jednej placówce z powiatu malborskiego, starogardzkiego, puckiego i wejherowskiego:

• Szkoła Podstawowa nr  1 w Tczewie (SP 1 Tczew)
  • Gimnazjum nr 4 w Tczewie (Gim 4 Tczew)
  • Zespół Szkół Samorządowych w Gniewinie (ZSS Gniewino)
  • Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie (ZPS Tczew)
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pucku (SOSW Puck)
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie (SOSW Pelpin)
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku (SOSW Malbork )
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (SOSW Starogard)

Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie. Po uroczystym rozpoczęciu zawodów na 13 planszach uczestnicy turnieju rozpoczęli swoje zmagania. Turniej obejmował 11 rund, a poszczególne pojedynki kojarzone były przy pomocy programu komputerowego. Rywalizacja była bardzo zacięta, a jednocześnie przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze z zachowaniem zasad fair play.

Na zakończenie Mistrzostw, kierownik Biura Prezydialnego – Magdalena Olszewska podziękowała wszystkim za udział w turnieju a najlepszym zawodnikom i drużynom wręczyła pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki VI Integracyjnych Mistrzostw Powiatu Tczewskiego w warcabach:

Rywalizacja indywidualna:

I miejsce – Kaczyński Bartosz (SOSW Malbork)

II miejsce – Świerczyński Karol (SOSW Malbork)

III miejsce – Szlachcikowski Bartosz (SOSW Pelplin)

Rywalizacja drużynowa:

I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Malborku

II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Pelplinie

III miejsce – Zespół Szkół Samorządowych w Gniewinie

Organizatorzy Mistrzostw już teraz zapraszają wszystkie szkoły z powiatu tczewskiego do rywalizacji w przyszłorocznych VII Integracyjnych Mistrzostwach Powiatu Tczewskiego w warcabach.

Sławomir Gniazdowski (2018-12-06 11:12:33)
2018-12-06 11:12:33 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2018-12-06 11:12:33)