Czwartek, 19.10.2017

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

6 stycznia Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Tczewa

6 stycznia w święto Objawienia Pana Jezusa po raz trzeci w Tczewie orszaki przeszły ulicami miasta, by pokłonić się Dzieciątku Jezus. W wydarzeniu uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta.

Orszak z Królem Melchiorem Pierwszym ruszył z Placu Hallera, z Cesarzem Kacprem Pierwszym ze Stadionu Miejskiego przy ul. Bałdowskiej, zaś trzeci Orszak z placu parkingowego między Bricomarche a Centrum Handlowym Atrium, na którego czele szedł Szejk Baltazar Pierwszy. Orszak nawiązuje on do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Przy śpiewie kolęd uczestnicy Orszaków podążali do Nowonarodzonego. Stajenka umiejscowiona była na tzw. Kanonce. Monarchowie złożyli hołd Dzieciątku i złożyli dary. Trzeci Orszak prowadził Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski. Zanim Orszaki dotarły na miejsce spotkania, wprowadzał zebranych w świąteczny nastrój śpiewem i grą Pan Mariusz Dworakowski. Panie z Klubu Gazety Polskiej wydawały zainteresowanym gorącą kawę, herbatę, ciasta, słodycze i jabłka. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Tczewie przystawiała pieczątki potwierdzające udział w Orszaku. Młodzież z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie pomagała w zabezpieczeniu Orszaków na miejscu spotkania jako straż. Koordynatorem całości był Wicestarosta Witold Sosnowski. Orszak Trzech Króli w Tczewie to inicjatywa kawalerów i dam Orderu Świętego Stanisława.

Sławomir Gniazdowski (2017-01-10 15:40:01)
Sławomir Gniazdowski (2017-01-12 11:47:48)
2017-01-10 15:40:01 Utworzenie
2017-01-12 11:47:48 Modyfikacja