Poniedziałek, 22.10.2018

Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

7 września obchodziliśmy 70-lecie Domu Dziecka w Tczewie

Uroczystości Jubileuszowe z okazji 70-lecia Domu Dziecka w Tczewie rozpoczęły się 7 września mszą świętą. Gala Jubileuszowa odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Msza Święta w intencji byłych i obecnych wychowanków oraz pracowników odprawiona została w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie przez zaprzyjaźnionego księdza proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Charzykowach. Z kościoła zgromadzeni przeszli do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie Galę Jubileuszową prowadziła Dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tczewie Elżbieta Protasiuk.

Powitała wszystkich Gości i przedstawiła historię Domu Dziecka w Tczewie. Następnie przedstawiła prezentacje trzech grup wychowawczych - gr. I i gr. II z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tczewie przy ul. W. Polskiego 6 oraz gr. III z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Narkowach - grupy zaprezentowały jak wygląda ich dom, jakie pasje rozwijają, jak spędzają wolny czas. Prezentację drużyny harcerskiej działającej w strukturach Centrum  3 TDH "Waleczne serca" zaprezentowała druhna Bożena Cyrulnik.

Dyrektor Elżbieta Protasiuk w ramach podziękowania dla Przyjaciół Domu Dziecka wręczyła podziękowania oraz anioły przygotowane przez dzieci. Na zakończenie Goście Jubilatowi złożyli życzenia, po czym wszyscy udali się na poczęstunek.

Sławomir Gniazdowski (2018-09-25 15:33:07)
2018-09-25 15:33:07 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2018-09-25 15:33:07)