Sobota, 20.1.2018

Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

8 grudnia w Tczewie odbył się V Marsz „Białej Wstążki”

W dniu 8 grudnia 2017 r. ulicami Tczewa już po raz piąty przeszedł Marsz „Białej Wstążki”. Marsz „Białej Wstążki” zorganizowany został z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Wydziału Interwencji Kryzysowej w Tczewie, przy współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Tczewie.

Do udziału w Marszu zaprosiliśmy przedstawicieli władz samorządowych, zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, mieszkańców, a przede wszystkim uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Tczewa.

V marsz z okazji kampanii ONZ „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć” - w Polsce nosi nazwę kampanii „Białej Wstążki”.

Wymarsz nastąpił o godzinie 11:50 z terenu Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie. W marszu uczestniczyła młodzież z siedmiu tczewskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie w szkołach brali udział w tematycznych warsztatach, których to zwieńczeniem był Marsz „Białej Wstążki”. Pod hasłami :Stop Przemocy”, „Nie Bądź Obojętny Wobec Przemocy” ulicami Tczewa przemaszerowało ponad 100 osób. Trasa przemarszu przebiegała począwszy od ulicy Parkowej, następnie ulice Czyżykowska, Nowowiejska, Bałdowska, 30-go Stycznia i zakończenie marszu nastąpiło w  Parku im. Mikołaja Kopernika.

Sławomir Gniazdowski (2017-12-15 11:12:50)
2017-12-15 11:12:50 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-12-15 11:12:50)