Czwartek, 13.12.2018

Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

8 marca w Tczewie odbyła się VIII Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów

Realizując obowiązek w zakresie edukacji konsumenckiej nałożony na samorządy terytorialne ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tczewie zorganizował i przeprowadził  VIII Edycję Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów.

Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tczewskiego. Uczestnicy zobowiązani byli wykazać się podstawową znajomością ustaw z zakresu praw konsumenckich, elementarnych zagadnień z zakresu prawa konsumenckiego w Polsce oraz zasad działalności instytucji ochrony konsumentów i konkurencji.

Pierwszy etap stanowiły eliminacje szkolne. Przeprowadzono je 24 stycznia 2018 r. na terenie placówek szkolnych, które wcześniej zgłosiły chęć udziału w przedsięwzięciu, tj.  I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Łącznie do udziału w eliminacjach zgłosiło się 156 uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych.

W rezultacie wyłoniono 12 finalistów, którzy 8 marca 2018 r. wzięli udział w finale powiatowym przeprowadzonym na sali obrad Rady Powiatu  Tczewskiego. Pierwsze miejsca wywalczył uczestnik reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, dyplom za zajęcie drugiego miejsca trafił do uczennicy  z Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie, a miejsce trzecie przypadło uczniowi z I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Zwycięzcy w ramach uhonorowania otrzymali z rąk Powiatowego Rzecznika Konsumentów - Przemysława Szenroka tablet za zajęcie pierwszego miejsca, słuchawki bezprzewodowe za drugie miejsce i głośnik bezprzewodowy za miejsce trzecie. Zwycięzcy eliminacji szkolnych otrzymali kubki termiczne, natomiast pozostali uczestnicy finału - power banki i pendrive. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał dyplom i gadżety promujące Powiat Tczewski oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Tczewie.

Upominki otrzymali również opiekunowie uczestników z poszczególnych szkół. Wśród nich wyróżniono nauczycielkę I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie - Annę Urban oraz nauczycielkę Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie - Aleksandrę Kwaśniewską za największą liczbę uczniów zakwalifikowanych do finału z danej szkoły. Każda z pań otrzymała gadżety oraz dysk zewnętrzny.

Przypominamy, iż Powiatowy Rzecznik Konsumentów udziela bezpłatnych porad osobiście w biurze zlokalizowanym w budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie (pokój 109- I piętro) w poniedziałki oraz środy w godzinach 9:00-15:30 oraz w czwartki w godzinach od 9:00 do 13:00. Ponadto zgłoszenia przyjmowane są również za pośrednictwem rozmowy telefonicznej pod numerem telefonu 58 773 49 47, oraz poczty elektronicznej: rzecznik.konsumentow@powiat.tczew.pl.

Sławomir Gniazdowski (2018-03-12 13:29:58)
Sławomir Gniazdowski (2018-04-19 13:51:01)
2018-03-12 13:29:58 Utworzenie
2018-04-19 13:48:58 Modyfikacja