Przejdź do treści

Wtorek, 22.1.2019

Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

9 grudnia w Pelplinie miało miejsce Kociewsko – śląskie kolędowanie

9 grudnia w Pelplinie miało miejsce Kociewsko – śląskie kolędowanie
9 grudnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie, odbył się IX Powiatowy Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie „Kociewskie Forum Kobiet” przy współpracy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Projekt współfinansował Powiat Tczewski. Gościem specjalnym Przeglądu był zespół „Olzanki” z gminy Gorzyce w Powiecie Wodzisławskim.

 

W Przeglądzie uczestniczyły reprezentacje kół gospodyń wiejskich z terenu całego powiatu tczewskiego: KGW Radostowo, KGW Czarlin, KGW Gogolewo, KGW Lipia Góra oraz KGW Rudno. Zadaniem pań było przygotowanie stołów bożonarodzeniowych zarówno jeśli chodzi o wystrój, jak i elementy kulinarne. Każde koło zaprezentowało swoją wyjątkową potrawę bożonarodzeniową. Uczestniczki przeglądu otrzymały nagrody ufundowane przez Powiat Tczewski oraz przez wójtów poszczególnych gmin. Nagroda za najpiękniejszą aranżację stołu, ufundowana przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, trafiła do rąk gospodyń z Lipiej Góry.

Podczas Przeglądu nie zabrakło występów artystycznych. Kolędy, pastorałki i nie tylko prezentowały na scenie kociewskie zespoły Oj To To i Psiotrowe Dziewuchy. Gościem specjalnym był zespół „Olzanki” z gminy Gorzyce w Powiecie Wodzisławskim  pod kierunkiem Urszuli Wachtarczyk. Zespół ze Śląska przyjechał na zaproszenie Starosty Tczewskiego, w ramach porozumienia o współpracy partnerskiej, które łączy Powiat Tczewski z Powiatem Wodzisławskim od 2013 roku. Mieszkańcy powiatu tczewskiego mieli okazji posłuchać wspaniałych koncertów zespołu „Olzanki” nie tylko podczas Przeglądu Stołów Bożonarodzeniowych, ale również w ramach Jarmarku Adwentowego, który odbywał się w Pelplinie w niedzielę 10 grudnia oraz w czasie niedzielnej mszy św. w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. 

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-12-12 15:03:59)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2017-12-12 15:03:59 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-12-12 15:03:59)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.