Poniedziałek, 27.5.2019

Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

„Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń” - charytatywny duathlon – bieg połączony z jazdą na rowerze odbędzie się w dniach 26 – 31 maja

Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie są organizatorami akcji „Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń”. Celem inicjatywy jest stworzenie SENSORYCZNEGO OGRODU MARZEŃ dla wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie.

Sensoryczny ogród to specjalnie zaprojektowana przestrzeń zielona, która ma znaczenie terapeutyczne tj.  w zintensyfikowany i celowy sposób oddziałuje na wszystkie zmysły, pozwala osobom niepełnosprawnym lepiej poznawać świat. To innowacyjne przedsięwzięcie, zakłada powstanie dwóch stref terapeutycznych dla przedszkolaków. Pierwsza strefa – głośna, będzie miejscem rekreacyjno-zabawowym a druga strefa cicha –  miejscem, do relaksacji  i wypoczynku po trudach terapii,  w którym będzie duża ilość zieleni, fontanny, ścieżka sensoryczna  i tężnia.

Nowatorski pomysł i ogromna skala tej akcji spotkały się z dużym zainteresowaniem. Ambasadorami akcji zostali aktorka  Joanna Kulig  i kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Tytuł Przyjaciela zgodziła się przyjąć  Anna Dymna. Patronat objęli: Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Prezydent Miasta Tczew Mirosław Pobłocki, portal Wyborcza.pl Trójmiasto, Radio Gdańsk i Kopalnia Soli „Wieliczka”.

Akcję popierają osoby ze świata mediów i sportu m.in. Kamil Stoch, Kamil Bednarek, Bovska, Paweł Domagała, Marek Piekarczyk, Anita Lipnicka, Daria Zawiałow, Michał Czernecki, Artur Barciś, Joanna      i Paweł Orleańscy, Roman Puchowski i Tymon Tymański, Zespół Ajagore, Kabaret Ani Mru Mru.

„Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń” to charytatywny duathlon – bieg połączony z jazdą na rowerze, który odbędzie się w dniach 26 – 31 maj 2019 roku przez całą Polskę. Czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie zmierzy się z dystansem ponad 620 km przez całą Polskę, z Wieliczki, skąd będą nieść symboliczną sól do stworzenia tężni, aż do Tczewa.

Informacje na temat akcji można znaleźć na facebooku wpisując „Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń” oraz na stronie zpstczew.pl. Organizatorzy prowadzą zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Akcję można wesprzeć finansowo dokonując wpłaty na konto Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. 1 marca 2019 r. ruszył  bazarek na portalu facebook „Bazarek Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń”.

Wspierają nas: Fundacja Grupy PKP, Fundacja PGE, Polpharma S.A. oraz Press Glass S.A. w ramach akcji „Biegamy i wspieramy”.

Uczestnicy przemierzający Polskę będą poruszać się nowym kamperem, co jest możliwe dzięki wsparciu firmy FHU „Kotynia” w Pruszczu Gdańskim. Zebrane środki finansowe w całości zostaną przeznaczone na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie Sensorycznego Ogrodu Marzeń.

Sławomir Gniazdowski (2019-05-10 10:35:01)
Sławomir Gniazdowski (2019-05-10 10:38:27)
2019-05-10 10:35:01 Utworzenie
2019-05-10 10:36:11 Modyfikacja