Sobota, 6.3.2021

Imieniny: Jordana, Marcina, Róży

Darmowe szkolenie prawne

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie zaprasza do skorzystania ze szkolenia dot. zagadnień prawnych w codziennym życiu.

Szkolenie obejmować będzie tematy:
1. Prawo cywilne – zawieranie umów.
2. Prawo spadkowe - sporządzanie testamentu, postępowanie spadkowe.
3. Ochrona praw konsumenta.
4. Podstawowe zagadnienia z zakresu prawa karnego, status prawny pokrzywdzonego.
5. Prawa pacjenta.
6. Dochodzenie roszczeń ubezpieczeniowych, odszkodowanie i zadośćuczynienie
7. Naruszenie dóbr osobistych w internecie, wolność słowa.
8. Prawo rodzinne - alimenty, opieka nad dzieckiem.
(po rozpoczęciu szkolenia możliwa jest zmiana, modyfikacja niektórych tematów w celu dostosowania do oczekiwań uczestników szkolenia)

Szkolenie poprowadzi mecenas Agnieszka Czech - radca prawny. Specjalizuje się w prawie umów, współpracuje z organizacjami samorządowymi, angażuje się w świadczenie pomocy prawnej pro bono oraz prowadzenie edukacji prawnej.

Szkolenie zorganizowane zostanie w formie online (przez Internet) w formie wykładów, prelekcji, 8 spotkań po 60 min, prowadzonych popołudniami raz w tygodniu na platformie udostępnionej przez organizatora.

Na szkolenie zapraszamy osoby dorosłe, w pierwszej kolejności mieszkańców gminy Pelplin i powiatu tczewskiego.

Szkolenie rozpocznie się po utworzeniu grupy chętnych, min 20 osób. Planowane rozpoczęcie z początkiem lutego 2021 r.

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny! Projekt został dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Osoba chętna do udziału w szkoleniu, przyszły Uczestnik, zobowiązana jest do zapoznania się z „Regulaminem rekrutacji” dostępnym stronie www.lowe.pelplin.pl zakładce „Dokumenty”.

W celu zgłoszenia udziału w szkoleniu należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia przyjmowane są do 27.01.2021 r.

Uczestnik szkolenia musi mieć do dyspozycji w domu komputer stacjonarny lub laptop albo tablet bądź smartfon z działającym mikrofonem, kamerą, głośnikami (słuchawkami).

Pytania dot. planowanego szkolenia można pisać na maila lowe@zsp.pelplin.pl lub kierować telefonicznie:

Rafał Deska – dyrektor ZSP w Pelplinie, administrator LOWE, tel. 607 321 693

Więcej informacji na www.lowe.pelplin.pl lub https://www.facebook.com/lowe.pelplin

Marcin Stolarski (2021-01-19 13:23:00)
Marcin Stolarski
2021-01-19 13:23:00 Utworzenie
Marcin Stolarski
Marcin Stolarski (2021-01-19 13:23:00)

banner banner