Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

EKO-PIKNIK już w sobotę w Gniewie

Powiat Tczewski przy współpracy z gniewskim Eko-Centrum Heliantus organizuje EKO-PIKNIK w Gniewie. Ma on na celu promowanie pozytywnej postawy odnośnie segregacji odpadów, upowszechnienie wiedzy na temat korzyści płynących z recyklingu surowców oraz zagrożeń związanych ze spalaniem śmieci. Tematem przewodnim pikniku ekologicznego będą „surowce wtórne” i pozytywne przykłady ich powtórnego zastosowania. Przy okazji zabawy piknikowo - festynowej uczestnicy Eko - pikniku będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat prawidłowego segregowania odpadów i płynących z tego korzyści dla środowiska. Wszystkie animacje i konkursy zostaną zorganizowane w oparciu o wykorzystanie surowców wtórnych, a także z wykorzystaniem tematyki regionalnej. Program pikniku został zachęcić ma do aktywności każdą z grupy wiekowych. Część zadań odbywać się będzie na wolnym powietrzu, część pod namiotem. Udział w zabawach i konkurach ma na celu stworzenie pozytywnego i klimatu dla recyklingu.

Program pikniku:
Strefa dla najmłodszych:
  -  „Ekologiczna moda” – konkurs na najlepszy strój wykonany z surowców wtórnych wraz dodatkową atrakcją w postaci prezentacji tradycyjnego „stroju kociewskiego”,
  -  Budowa przestrzennego herbu gminy z surowców wtórnych  (butelki, kartony, makulatura, puszki),
Strefa młodzieżowa:
  -  Konkurs na gminne hasło dotyczące segregacji śmieci,
-  Eko-warsztaty tworzenia przedmiotów użytku codziennego z odpadów (koszyki, karmniki, pojemniki itp.),
Dla wszystkich:
  -  Konkurs wiedzy nt. segregacji śmieci i recyklingu,
  - „Manufaktura graficzna” – stanowisko sitodruku – możliwość wykonania ekologicznego nadruku,
na torbach płóciennych dla osób wypełniających ankietę,
  - Ankieta dotycząca recyklingu - odpowiedzi na pytania pozwolą poznać problemy mieszkańców    związane z segregacji odpadów,

- Podczas pikniku rozdawane będą ulotki edukacyjne nt. właściwej segregacji odpadów oraz informujących o negatywnych skutkach spalania śmieci.
- Dodatkowo zostanie przygotowana edukacyjna instalacja w postaci makiet kolorowych „śmietników”.

Udział mieszkańców pikniku będzie premiowany ekologicznymi nagrodami i gadżetami:
- Za wypełnienie ankiety nt. segregacji odpadów można  będzie wykonać własnoręcznie nadruk na torbie ekologicznej - metodą sitodruku.
- Udział w konkursie wiedzy premiowany będzie nagrodami w postaci kubków, kalendarzy ekologicznych.
- Każdy uczestnik konkursu otrzyma gadżety: medal „Przyjaciel  Ziemi”  i  długopis ekologiczny.

Data: 21 czerwca 2014r.
Miejsce: Gniew (plac przy zamku)
Czas trwania: od godz. 16:00 – 20:00

"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich"

Edukacyjny Piknik Ekologiczny jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach

Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Edukacyjny Piknik Ekologiczny realizowany jest przez Powiat Tczewski

Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Adam Jagodda (2014-06-18 11:56:28)
Adam Jagodda
2014-06-18 11:56:28 Utworzenie
Adam Jagodda