Piątek, 19.4.2019

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

EKO-PIKNIK w Lipiej Górze – Gmina Morzeszczyn

EKO-PIKNIK ma na celu promowanie pozytywnej postawy odnośnie segregacji odpadów, upowszechnienie wiedzy na temat korzyści płynących z recyklingu surowców oraz zagrożeń związanych ze spalaniem śmieci. Tematem przewodnim pikniku ekologicznego będą „surowce wtórne” i pozytywne przykłady ich powtórnego zastosowania. Przy okazji zabawy piknikowo - festynowej uczestnicy Eko - pikniku będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat prawidłowego segregowania odpadów i płynących z tego korzyści dla środowiska.

Wszystkie animacje i konkursy zostaną zorganizowane w oparciu o wykorzystanie surowców wtórnych, a także z wykorzystaniem tematyki regionalnej. Program pikniku został zachęcić ma do aktywności każdą z grupy wiekowych. Część zadań odbywać się będzie na wolnym powietrzu, część pod namiotem. Udział w zabawach i konkurach ma na celu stworzenie pozytywnego i klimatu dla recyklingu.

Program pikniku:

Strefa dla najmłodszych:

- „Ekologiczna moda” – konkurs na najlepszy strój wykonany z surowców wtórnych wraz dodatkową atrakcją w postaci prezentacji tradycyjnego „stroju kociewskiego”,

- Budowa przestrzennego herbu gminy z surowców wtórnych (butelki, kartony, makulatura, puszki),

Strefa młodzieżowa:

- Konkurs na gminne hasło dotyczące segregacji śmieci,

- Eko-warsztaty tworzenia przedmiotów użytku codziennego z odpadów (koszyki, karmniki, pojemniki itp.),

Dla wszystkich:

- Konkurs wiedzy nt. segregacji śmieci i recyklingu,

- „Manufaktura graficzna” – stanowisko sitodruku – możliwość wykonania ekologicznego nadruku,

na torbach płóciennych dla osób wypełniających ankietę,

- Ankieta dotycząca recyklingu - odpowiedzi na pytania pozwolą poznać problemy mieszkańców związane z segregacji odpadów,

- Podczas pikniku rozdawane będą ulotki edukacyjne nt. właściwej segregacji odpadów oraz informujących o negatywnych skutkach spalania śmieci.

- Dodatkowo zostanie przygotowana edukacyjna instalacja w postaci makiet kolorowych „śmietników”.

Udział mieszkańców pikniku będzie premiowany ekologicznymi nagrodami i gadżetami:

- Za wypełnienie ankiety nt. segregacji odpadów można będzie wykonać własnoręcznie nadruk na torbie ekologicznej - metodą sitodruku.

- Udział w konkursie wiedzy premiowany będzie nagrodami w postaci kubków, kalendarzy ekologicznych.

- Każdy uczestnik konkursu otrzyma gadżety: medal „Przyjaciel Ziemi” i długopis ekologiczny.

Data: 31 maja 2014r.

Miejsce: Lipia Góra (plac przy świetlicy wiejskiej)

Czas trwania: od godz. 15:00 – 18:00

"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich"

Edukacyjny Piknik Ekologiczny jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach

Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Edukacyjny Piknik Ekologiczny realizowany jest przez Powiat Tczewski

Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

UEladerprow

Piotr Kujawski (2014-05-30 08:48:00)
Adam Jagodda (2014-06-05 15:02:36)
2014-05-30 08:48:00 Utworzenie