Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg” po raz kolejny w Pelplinie

Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia, wspólnie z Fundacją Pelplińska Biblia Gutenberga, we współpracy z Biblioteką Diecezjalną w Pelplinie, Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie i Diecezjalnym Centrum Informacji w Pelplinie po raz kolejny zorganizuje Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg”. Tytuł nawiązuje do najcenniejszego eksponatu ze zbiorów pelplińskiej skarbnicy, czyli Biblii Gutenberga. Impreza odbędzie się 22 maja 2015 r. (piątek) na terenie przy Bibliotece Diecezjalnej.

Celem tej imprezy, przygotowywanej w ramach programu Leader, jest propagowanie walorów turystycznych i historycznych Pelplina, a w szczególności zasobów Biblioteki Diecezjalnej. Dodatkowym zadaniem jest promocja czytelnictwa i popularyzacja placówek kulturalnych, w szczególności bibliotek pośród mieszkańców Regionu.
W ramach imprezy możliwe będzie zapoznanie się z unikalnymi zbiorami i nowoczesnym wyposażeniem Biblioteki, a także zwiedzenie Katedry Pelplińskiej, Muzeum Diecezjalnego i Parku Biskupiego.
W ogrodzie bibliotecznym zostaną zorganizowane warsztaty: kaligraficzny, iluminacyjny (ozdobne liternictwo), oprawy książek, wytwarzania papieru czerpanego, barwienia papieru i wykonywania ozdób papierowych.
Dla uatrakcyjnienia imprezy zostanie odtworzona zagroda z czasów biblijnych, w zakres której wchodzą warsztaty: garncarski, kowalski, tkacki oraz kuchnia wypiekająca podpłomyki. Będą pokazy walk i tańców, a także nauka posługiwania się arkanem i procą. Ponadto będzie można obejrzeć wystawę fotografii z Ziemi Świętej, a także posłuchać występów muzycznych.
Impreza adresowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, jednakże ma charakter festynu rodzinnego. Na miejscu zostanie zorganizowany punkt gastronomiczny umożliwiający zakup napojów i drobnych przekąsek.

Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia
ul. Wyszyńskiego 3, 83-110 Tczew
e-mail: lgd@wstega-kociewia.pl

Magdalena Olszewska (2015-04-29 14:05:11)