Poniedziałek, 11.12.2017

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Gniew – małe miasto z wielkim chórem

W niedzielę, 1 października w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbył się uroczysty koncert, który stanowił podsumowanie projektu, a właściwie przede wszystkim był formą podziękowania ze strony chóru osobom, firmom, instytucjom i organizacjom za okazaną pomoc związaną z organizacją wyjazdu.

„Projekt Florencja zakończony” – tymi słowami Izabela Chyła, dyrygentka chóru Cantores Minores zakończyła spotkanie, podsumowujące wyjazd gniewskiego chóru na Festiwal Leonarda da Vinci we Florencji. Ale powiedzieć „wyjazd” to jak nie powiedzieć nic. Projekt ten to bowiem setki godzin przygotowań, dziesiątki zaangażowanych osób, wiele odwiedzonych fizycznie i wirtualnie miejsc, a nade wszystko ogromne emocje, które towarzyszyły tej inicjatywie.

W niedzielę, 1 października w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbył się uroczysty koncert, który stanowił podsumowanie projektu, a właściwie przede wszystkim był formą podziękowania ze strony chóru osobom, firmom, instytucjom i organizacjom za okazaną pomoc związaną z organizacją wyjazdu.

Spotkanie to stanowiło swoistą podróż przez miejsca, ludzi i wydarzenia, które złożyły się na realizację tego przedsięwzięcia. Piotr Stec, prowadzący koncert, opowiadając o długich miesiącach przygotowań do festiwalu, pozyskiwaniu partnerów i sponsorów oraz samym wyjeździe, wplótł w opowieść kilka dzieł sztuki związanych z Florencją. To one stanowiły tło do utworów po mistrzowsku wykonanych przez chór w trakcie koncertu, które złożyły się na artystyczny sukces dziewczyn i ich dyrygentki osiągnięty we Włoszech.

Chór swoim występem i okolicznościowymi dyplomami podziękował wszystkim, którzy wsparli projekt: Marszałkowi Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Staroście Powiatu Tczewskiego, Burmistrzowi Miasta i Gminy Pelplin, firmom Alma – Color, Alarmtech, Rolmag, Temida, Inwest – Kom, Mikrostyk, Rolls – Royce Gniew, Bank Spółdzielczy w Gniewie, Zamek Gniew, Studio A, a także Parafii św. Mikołaja w Gniewie, Stowarzyszeniu Centrum Aktywnych – Gniew i Fundacji M.A.P.A. oraz wielu osobom indywidualnym, które  wsparły finansowo wyjazd za pośrednictwem platformy wspieram.to.

- Chór nie przestaje marzyć. Już dzisiaj myśli o przyszłorocznym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Lloret de Mar w Hiszpanii. I warto te marzenia wspierać. Gniewianie są dumnie, że tam małe miasto ma tak wielki chór.

Muzykom życzymy powodzenia w realizacji swoich marzeń!

Sławomir Gniazdowski (2017-10-06 14:00:05)
2017-10-06 14:00:05 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-10-06 14:00:05)