Przejdź do treści

Wtorek, 25.9.2018

Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Gniew – małe miasto z wielkim chórem

Gniew – małe miasto z wielkim chórem
W niedzielę, 1 października w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbył się uroczysty koncert, który stanowił podsumowanie projektu, a właściwie przede wszystkim był formą podziękowania ze strony chóru osobom, firmom, instytucjom i organizacjom za okazaną pomoc związaną z organizacją wyjazdu.

„Projekt Florencja zakończony” – tymi słowami Izabela Chyła, dyrygentka chóru Cantores Minores zakończyła spotkanie, podsumowujące wyjazd gniewskiego chóru na Festiwal Leonarda da Vinci we Florencji. Ale powiedzieć „wyjazd” to jak nie powiedzieć nic. Projekt ten to bowiem setki godzin przygotowań, dziesiątki zaangażowanych osób, wiele odwiedzonych fizycznie i wirtualnie miejsc, a nade wszystko ogromne emocje, które towarzyszyły tej inicjatywie. 

W niedzielę, 1 października w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbył się uroczysty koncert, który stanowił podsumowanie projektu, a właściwie przede wszystkim był formą podziękowania ze strony chóru osobom, firmom, instytucjom i organizacjom za okazaną pomoc związaną z organizacją wyjazdu.

Spotkanie to stanowiło swoistą podróż przez miejsca, ludzi i wydarzenia, które złożyły się na realizację tego przedsięwzięcia. Piotr Stec, prowadzący koncert, opowiadając o długich miesiącach przygotowań do festiwalu, pozyskiwaniu partnerów i sponsorów oraz samym wyjeździe, wplótł w opowieść kilka dzieł sztuki związanych z Florencją. To one stanowiły tło do utworów po mistrzowsku wykonanych przez chór w trakcie koncertu, które złożyły się na artystyczny sukces dziewczyn i ich dyrygentki osiągnięty we Włoszech.

Chór swoim występem i okolicznościowymi dyplomami podziękował wszystkim, którzy wsparli projekt: Marszałkowi Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Staroście Powiatu Tczewskiego, Burmistrzowi Miasta i Gminy Pelplin, firmom Alma – Color, Alarmtech, Rolmag, Temida, Inwest – Kom, Mikrostyk, Rolls – Royce Gniew, Bank Spółdzielczy w Gniewie, Zamek Gniew, Studio A, a także Parafii św. Mikołaja w Gniewie, Stowarzyszeniu Centrum Aktywnych – Gniew i Fundacji M.A.P.A. oraz wielu osobom indywidualnym, które  wsparły finansowo wyjazd za pośrednictwem platformy wspieram.to.

- Chór nie przestaje marzyć. Już dzisiaj myśli o przyszłorocznym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Lloret de Mar w Hiszpanii. I warto te marzenia wspierać. Gniewianie są dumnie, że tam małe miasto ma tak wielki chór.

Muzykom życzymy powodzenia w realizacji swoich marzeń!

Załączniki

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-10-06 14:00:05)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2017-10-06 14:00:05 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2017-10-06 14:00:05)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.