Przejdź do treści

Wtorek, 25.6.2019

Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Gniewianie się rózg nie boją

Gniewianie się rózg nie boją
Święta tuż tuż, a jako że gniewianie należą do wyjątkowo spokojnych i grzecznych ludzi, tak więc Mikołajki są tu hucznie obchodzonym świętem. 6 grudnia w kościele  św. Mikołaja w Gniewie sześć ołtarzy świątyni zostanie udekorowanych przez sześć gniewskich kwiaciarni. Wszystko w ramach obchodzonego tego dnia odpustu. W Tymawie w sobotę, 8 grudnia odbędzie się impreza mikołajkowa, dzień później w Gniewie zapraszamy na świąteczny jarmark i festyn rodzinny. Najważniejszym dniem obchodów będzie jednak 12 grudnia, kiedy to na rynku odbędzie się impreza „Gniew Dzieciom na Święta”.

Zapraszamy na wyjątkowe święto, jakim jest gniewski odpust parafialny. Ksiądz proboszcz Zbigniew Rutkowski postanowił w nietypowy sposób uczcić ten dzień. W kościele św. Mikołaja w Gniewie znajduje się ołtarz główny i sześć ołtarzy bocznych. Każdy z nich, w czwartek, 6 grudnia zostanie udekorowany przez jedną z sześciu gniewskich kwiaciarni.

8 grudnia serdecznie zapraszamy na imprezę mikołajkową do Tymawy. W programie występ chóru Biedronki z Piaseczna, zabawy i konkursy z animatorem, wizyta Świętego Mikołaja, pokaz grupy fireshow BlackDragons z Opalenia. Podczas imprezy nie zabraknie również kawiarenki, z której dochód przeznaczony zostanie na zajęcia i zabawy prowadzone w ferie zimowe dla dzieci.

Jarmark Świętego Mikołaja odbędzie się w tym roku w niedzielę, 9 grudnia na rynku Starego Miasta w Gniewie w godz. od 10.00 do 14.00. Jak co roku będzie to wspaniała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów - choinkowych ozdób, stroików, upominków oraz słodkości. Do uczestnictwa w jarmarku zachęcamy także wystawców, którzy chcieliby zaprezentować swoje wyroby. Organizatorem wydarzenia są Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w rodzinnym festynie mikołajkowym, który odbędzie się również w niedzielę, 9 grudnia o godz. 14.00 na zamku w Gniewie. W programie: bajka dla dzieci, gry i zabawy z Mikołajem, koncert kolęd, kiermasz wypieków oraz charytatywny kiermasz ozdób świątecznych.

Kulminacyjnym punktem obchodów mikołajkowych w gminie Gniew będzie wydarzenie Gniew dzieciom na święta. 12 grudnia na miejskim rynku wszystkie dzieci odwiedzi Święty Mikołaj, który rozda najmłodszym upominki. Tego popołudnia nie zabraknie też świątecznych gier i zabaw, fabryki piernika i innych mikołajkowych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-12-05 13:33:50)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2018-12-05 13:33:50 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2018-12-05 13:33:50)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.