Piątek, 23.8.2019

Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

Groźny wypadek przy dworcu PKP w Tczewie... Spokojnie, to tylko ćwiczenia

30 maja na terenie powiatu tczewskiego odbywały się ćwiczenia o kryptonimie "ALTUM" zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Tczewie - Wydział Administracji i Zarządzania Kryzysowego, Urząd Miejski w Tczewie oraz wszystkie jednostki i straże z naszego powiatu.

W skrócie, czwartkowe ćwiczenia sprawdziły jak przebiegałoby przekazywanie informacji, zadań, czy też poleceń w sytuacji całkowitego braku łączności telefonicznej, radiowej, a nawet internetowej.
Aby to sprawdzić, przeprowadzona została m.in. symulacja wypadku samochodowego przy dworcu PKP w Tczewie. W akcji brały udział wszystkie służby, inspekcje, straże oraz centra kryzysowe z naszego powiatu.

Informujemy również, iż wszystkie ćwiczenia przebiegły bez zarzutu i pokazały dobrą dyspozycję organizacyjną i specjalistyczną wszystkich służb i ratowników.

W roli poszkodowanych, tym razem brali udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację dzisiejszej akcji. (zdjęcia: Włodzimierz Mroczkowski)

Sławomir Gniazdowski (2019-06-04 09:53:53)
2019-06-04 09:53:53 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2019-06-04 09:53:53)