Poniedziałek, 21.9.2020

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Informacja dla klientów - ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Tczewie. Komunikat Starosty Tczewskiego nr 2

KOMUNIKAT   dla klientów/petentów   Od dnia 16 marca 2020 r. sprawy w Starostwie Powiatowym załatwiane będą telefonicznie lub pocztą. W szczególnych przypadkach osobiście za uprzednim zgłoszeniem telefonicznym.  Interesanci umówieni telefonicznie, będą wpuszczani do budynku przez Dyżurnego Starostwa, po uzyskaniu  informacji -  kto?, do kogo?, i w jakim celu przybył? Następnie, zejdzie do nich pracownik danego wydziału/instytucji, który zakwalifikuje sprawę jako wymagającą pilnego załatwienia, albo umówi klienta na inny termin . Szczegółowe informacje po klinkięciu przycisku " czytaj "

KOMUNIKAT NR 2

Starosty Tczewskiego

z dnia 12.03.2020 r.

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 polecam:

1. W budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie od dnia 16 marca 2020 r. sprawy załatwiane będą telefonicznie lub drogą pocztową. W szczególnych przypadkach osobiście za uprzednim zgłoszeniem telefonicznym.
2. Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg na chwilę obecną pracuje bez zmian. Jednocześnie przypominamy, że część spraw w tym wydziale można załatwić drogą telefoniczną lub mailową.
3. Biuro Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego i Mediacji będzie nieczynne dla klientów do odwołania. W przypadku spraw pilnych - wymagających natychmiastowej konsultacji prawnej, prosimy o kontakt pod nr tel. 58 77 34 912 lub mailowy punkt@powiat.tczew.pl.
4. Interesanci umówieni telefonicznie będą wpuszczani do budynku przez Dyżurnego Starostwa po uzyskaniu  informacji -  kto?, do kogo?, i w jakim celu przybył? Następnie, zejdzie do nich pracownik danego wydziału/instytucji, który bądź zakwalifikuje sprawę jako wymagającą pilnego załatwienia, bądź umówi klienta na inny termin.
5. Starosta Tczewski apeluje do klientów/petentów Starostwa Powiatowego w Tczewie i instytucji funkcjonujących w budynku Starostwa  o rozważne korzystanie z usług urzędu w obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem.
6. Starosta prosi o przemyślenie załatwienia sprawy w urzędzie w późniejszym terminie. Prośba wynika z odpowiedzialności za zdrowie osób korzystających z urzędu i urzędników oraz konieczności podejmowania profilaktycznych działań eliminujących zagrożenie epidemiologiczne.
7.  W miarę możliwości proszę wykorzystywać alternatywne sposoby komunikacji z urzędem: przez ePUAP, wysyłając pisma/wnioski przez pocztę elektroniczną: starostwo@powiat.tczew.pl  lub telefonicznie.
8. Adresy mailowe i numery telefonów do wszystkich komórek organizacyjnych Starostwa znajdują się na stronie bip.powiat.tczew.pl .
9. W związku z zaistniałą sytuacją nie należy obawiać się konsekwencji wynikających z niedotrzymania obowiązujących terminów.

Dla wspólnego dobra, wobec zagrożenia epidemiologicznego, Starosta Tczewski apeluje o dostosowanie się do powyższych wskazówek.

Starosta Tczewski

Mirosław Augustyn

Marcin Stolarski (2020-03-12 12:32:30)
Marcin Stolarski (2020-03-17 13:51:15)