Poniedziałek, 6.4.2020

Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

Informacja US Tczew - Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym

Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym MF i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) podjęły decyzję o czasowym ograniczeniu dostępu do urzędów skarbowych ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zeznanie podatkowe można złożyć bez wizyty w urzędzie skarbowym, korzystając z usługi Twój e-PIT lub systemu e-Deklaracje. Wszystkie zaświadczenia wydawane przez urzędy skarbowe można uzyskać przez internet, korzystając z platformy ePUAP lub portalu biznes.gov.pl.

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń, załatwiania spraw urzędowych przez internet i zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na podatki.gov.pl.

Na portalu znajdują się też wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instruktaż, najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami i wskazówki jak przekazać 1% podatku.

W serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym w jaki sposób, za pomocą Internetu, można złożyć wniosek oraz uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach i należnościach celnych, lub zaświadczenie stwierdzające stan zaległości.

Informacja: Urząd Skarbowy w Tczewie

Marcin Stolarski (2020-03-20 09:33:25)
Marcin Stolarski
2020-03-20 09:33:25 Utworzenie