Przejdź do treści

środa, 29.1.2020

Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

IV sesja Rady Powiatu Tczewskiego odbyła się 18 stycznia 2019 roku

IV sesja Rady Powiatu Tczewskiego odbyła się 18 stycznia 2019 roku
Podczas IV sesji Rady Powiatu Tczewskiego rada przyjęła rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2019 „ROKIEM KAZIMIERZA PIECHOWSKIEGO” oraz zmiany w strukturze powiatowej oświaty.

Styczniowa sesja rady Powiatu Tczewskiego poświęcona została zmianom w strukturze organizacyjnej szkół ponadpodstawowych Powiatu Tczewskiego. Obrady rozpoczęły się od minuty ciszy, podczas której uczczono pamięć zamordowanego Prezydenta Miasta Gdańska - Pawła Adamowicza.

„Z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi Samorządowca, Prezydenta Miasta Gdańska – Pawła Adamowicza. Żadne słowa ani wyrazy współczucia nie są w stanie ukoić straty jaką poniosła Rodzina Pawła Adamowicza, Jego Najbliżsi, Przyjaciele oraz Współpracownicy. Zwracamy uwagę na fakt, że narasta napięcie i pogłębiają się podziały zarówno polityczne, jak i społeczne. Spór przestaje być starciem racji, a coraz częściej wyraża się w agresji, już nie tylko słownej, ale także i czynnej. Coraz częściej instrumentem sporu stają się   kłamstwa i podejrzenia. Coraz częściej też w miejsce poszanowania dla odmiennych poglądów pojawia się nienawiść do oponenta. Apelujemy do wszystkich osób życia publicznego o obniżenie temperatury sporów, o zachowanie umiaru, ale także o jednoznaczne potępienie wszelkich przejawów przemocy. Tylko wspólnym wysiłkiem, także poprzez samoograniczenie możemy zatrzymać eskalację nienawiści rodzącej przemoc.

Zarząd i Rada Powiatu Tczewskiego”

Oficjalna część sesji rozpoczęła się od przyjęcia Informacji Przewodniczącego o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz odpowiedziach na interpelacje i zapytania ogłoszone na poprzedniej sesji. Następnie na pytania Radnych dotyczące raportu z bieżącej działalności Starosty Tczewskiego, w jego imieniu odpowiedział Wicestarosta – Piotr Cymanowski. Radni przyjęli również Sprawozdanie Starosty z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2018 r. 

Przed przystąpieniem do uchwał, Rada Powiatu Tczewskiego przyjęła Rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2019 „ ROKIEM KAZIMIERZA PIECHOWSKIEGO”. Rezolucja została przyjęta jednogłośnie.

Część poświęcona uchwałom została podzielona na dwie części. Pierwsza dotyczyła przyjęcia rocznego planu pracy oraz zmian w budżecie,  druga cześć został poświęcona zmianom w strukturze organizacyjnej szkół.

W pierwszej kolejności przyjęto następujące uchwały:

1)     w sprawie przyjęcia rocznego planu pracy Rady Powiatu Tczewskiego na 2019 rok

2)     w sprawie zatwierdzenia rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2019 rok

3)     w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu Tczewskiego

4)     w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2019 rok

5)     zmieniająca uchwałę Nr III/26/2018 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2019-2033

 

Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

 

Po przerwie przyjęto następujące uchwały:

 

1)     w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum Nr 3 wchodzącego w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie.

2)     w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum Nr 4 wchodzącego w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego funkcjonującego w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie.

3)     w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy wchodzącego w skład Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie.

4)     w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie w czteroletnie I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie.

5)     w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie w czteroletnie II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie.

6)     w sprawie stwierdzenia przekształcenia czteroletniego Technikum Nr 1 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie w pięcioletnie Technikum Nr 1 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie.

7)     w sprawie stwierdzenia przekształcenia czteroletniego Technikum Nr 2 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie w pięcioletnie Technikum Nr 2 wchodzące w skład Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie.

8)     w sprawie stwierdzenia przekształcenia czteroletniego Technikum Nr 4 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie w pięcioletnie Technikum Nr 4 wchodzące w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

9)     w sprawie zmiany nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie oraz stwierdzenia przekształcenia liceum ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu.

10) w sprawie zmiany nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz stwierdzenia przekształcenia szkół wchodzących w skład Zespołu.

11) w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum Nr 3 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie w pięcioletnie Technikum Nr 3 wchodzącego w skład Zespołu Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.

12) w sprawie likwidacji Technikum w Pelplinie wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.

13) w sprawie zamiaru likwidacji Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 w Tczewie wchodzącej w skład Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie.

14) w sprawie zamiaru likwidacji Technikum Nr 2 w Tczewie wchodzącego w skład Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie.

 

Uchwały zostały przyjęte większością głosów.

wydruk, pdf

Pokaż rejestr

Rejestr zmian:

Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-01-22 12:06:38)
Modyfikujący:
Sławomir Gniazdowski (2019-01-24 08:46:23)
Odpowiedzialny za treść:
Sławomir Gniazdowski
2019-01-22 12:06:38 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2019-01-22 12:14:40 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2019-01-22 12:17:18 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2019-01-22 13:29:11 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2019-01-23 11:23:23 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2019-01-24 08:44:57 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
2019-01-24 08:46:23 Modyfikacja
Sławomir Gniazdowski
Moderator: ()
Wprowadzający:
Sławomir Gniazdowski (2019-01-22 12:06:38)
Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.