Niedziela, 25.10.2020

Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora

Jubileuszowy 20. Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

W niedzielę, 20 września sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie wyruszyła prawie setka uczestników 20. Rowerowego Rajdu Gwiaździstego. Cykliści przejechali około 57 kilometrów po malowniczych terenach Gminy Tczew, Pelplin, Subkowy z metą na tczewskim bulwarze nad Wisłą. Organizatorami imprezy był Powiat Tczewski oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

- Rowerowy Rajd Gwiaździsty to już spora historia działań turystyczno-rekreacyjnych samorządu Powiatu Tczewskiego. Tradycyjnie odbywał się w maju, ale z wiadomych przyczyn nie zdecydowaliśmy się na jego organizację na wiosnę – mówi Magdalena Olszewska, Kierownik Biura Prezydialnego w Starostwie Powiatowym w Tczewie – Nie ma jednak tego złego…, bo impreza we wrześniu wpisuje się również w cykl wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

Na starcie pojawiły się osoby z Tczewa i okolic, ale również ze Starogardu Gdańskiego, Skórcza, Gdańska czy też Pruszcza Gdańskiego. Miłą niespodzianką dla organizatorów było uczestnictwo w rajdzie senatora Ryszarda Świlskiego, który jak sam podkreślał z dużym zainteresowaniem i radością wybrał się na rowerze, aby pokręcić kilometry po Kociewiu Tczewskim.

Dzięki finansowaniu Powiatu Tczewskiego każdy uczestnik otrzymał okolicznościową pamiątkę, gadżet oraz prowiant na trasę. Nad jeziorem Damaszka w Turzu na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz kawa i herbata przygotowana przez Gminę Tczew.

- Nasze imprezy łączą pokolenia, udział w wydarzeniach biorą zarówno osoby dorosłe jak i młodzież oraz dzieci. Ponad pięćdziesiąt kilometrów dla wielu nie stanowi żadnej bariery – podkreśla Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Najbardziej wymagającym był odcinek trasy ze Swarożyna do Rajków: leśne skrzyżowania, sporo pod górkę, piaszczyste drogi … Wszystkie te trudności rekompensowały jednak widoki oraz świeże powietrze i dobra zabawa.

Ostatnim przystankiem była szkoła w Subkowach, gdzie odbył się piknik, zorganizowany przez Dom Kultury oraz Gminę Subkowy, podczas którego cykliści mogli sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach sportowo-rowerowych,
a także posilić się. Ostatni etap prowadził przez Gorzędziej, Knybawę oraz Wiślaną Trasą Rowerową do Tczewa.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty zakończył cykl tegorocznych rajdów organizowanych i współorganizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. Na kolejne imprezy rowerowe zapraszamy w 2021 roku!

Marcin Stolarski (2020-09-25 08:31:03)
Marcin Stolarski
2020-09-25 08:31:03 Utworzenie
Marcin Stolarski