Wtorek, 4.8.2020

Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Kampania informacyjna „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa zaprasza do zapoznania się z kampanią informacyjną - „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI” , mającą na celu zwiększanie wiedzy Polaków nt. znaczenia świadomych decyzji zakupowych, zwłaszcza w tak trudnym czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2.   Wiecej informacji na stronie internetowej:  https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/

Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „PRODUKT POLSKI” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

Wiecej informacji na stronie internetowej:

Marcin Stolarski (2020-04-23 13:09:39)
Marcin Stolarski
2020-04-23 13:09:39 Utworzenie
Marcin Stolarski
Marcin Stolarski (2020-04-23 13:09:39)