Sobota, 25.11.2017

Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Komisja Europejska ogłosiła nową inicjatywę – konkurs #BeInclusive EU Sport Awards

Celem konkursu jest walka z wykluczeniem społecznym w szerokim znaczeniu – od dyskryminacji mniejszości etnicznych po tzw. „trudną młodzież”.

W konkursie może wziąć udział instytucja publiczna, prywatna lub pozarządowa, która swoimi działaniami poprzez sport przyczyniła się do integracji społecznej różnego rodzaju mniejszości.

KE zachęca do zgłaszania w konkursie projektów, które mają na celu integrowanie społeczności zróżnicowanych pod względem zdrowotnym, etnicznym, rasowym czy statusu majątkowego.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 września 2017 roku. Jury będzie oceniało to, jak

wykorzystanie sportu wpłynęło na integrację lokalnej społeczności oraz na jej otwartość na innych. Nagrodą główną są trzy nagrody w wysokości 10 000 euro.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku i na stronie: https://ec.europa.eu/sport/beinclusive_en.

W załączniku znajduje się link z ankietą, którą należy wypełnić zgłaszając projekt do konkursu.

Sławomir Gniazdowski (2017-08-23 13:25:01)
2017-08-23 13:25:01 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-08-23 13:25:01)