Czwartek, 13.8.2020

Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 3

KOMUNIKAT NR 3 Starosty Tczewskiego z dnia 13.03.2020 r.             W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, mając na uwadze komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości, tymczasowo zawiesza się od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania udzielanie porad osobiście we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działających na terenie powiatu tczewskiego i organizuje się udzielanie porad telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość . Odwołuje się wszystkie wcześniej umówione wizyty w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej oraz punktach nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu tczewskiego.

KOMUNIKAT NR 3

Starosty Tczewskiego

z dnia 13.03.2020 r.

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, mając na uwadze komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości, tymczasowo zawiesza się od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania udzielanie porad osobiście we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działających na terenie powiatu tczewskiego i organizuje się udzielanie porad telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

Udzielanie porad prawnych oraz świadczenie poradnictwa obywatelskiego odbywać się będzie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość np. przez telefon, pocztą elektroniczną, przez komunikator internetowy lub w formie wideorozmowy.

W celu ustalenia terminu udzielenia porady lub świadczenia poradnictwa obywatelskiego prosimy o kontakt pod nr tel. 58 77 34 912 lub mailowy punkt@powiat.tczew.pl.

W  razie komunikacji za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość osoba potrzebująca pomocy przed jej udzieleniem składa za pośrednictwem e-mail (punkt@powiat.tczew.pl) wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, zawierający oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust. 2 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej).

Wniosek o uzyskanie pomocy znajduje się na stronie internetowej pod adresem: https://bip.powiat.tczew.pl/aktualnosci-pp/ lub https://www.powiat.tczew.pl/aktualnosci-npp/

Wszystkie szczegóły dotyczące przywrócenia udzielania porad osobiście będą przedstawione w kolejnym komunikacie, który zostanie zamieszczony m.in. na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz na stronach internetowych https://www.powiat.tczew.pl/ oraz https://bip.powiat.tczew.pl/aktualnosci-pp/

Zgodnie z § 8 ust. 5 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (Dz.U. z 2018 r. poz. 2492), części B karty pomocy nie przekazuje się osobie uprawnionej w przypadku udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego poza punktem lub za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

Po udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim osoba uprawniona może przekazać anonimową opinię o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim pod numerem telefonu 058 77 34 912 lub adresem poczty elektronicznej: punkt@powiat.tczew.pl lub listownie na adres Wydział Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON, Starostwo Powiatowe w Tczewie, ul. Piaskowa 2, 83 – 110 Tczew.

Dla wspólnego dobra, wobec zagrożenia epidemiologicznego, Starosta Tczewski apeluje o dostosowanie się do powyższych wskazówek.

Starosta Tczewski

Mirosław Augustyn

Marcin Stolarski (2020-03-13 11:43:29)
Marcin Stolarski