Czwartek, 13.8.2020

Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 5

KOMUNIKAT NR 5 Starosty Tczewskiego z dnia 25.03.2020 r. Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w Województwie Pomorskim, w powiecie tczewskim stan na godzinę 12:00 jest następujący: -  3 przypadki potwierdzone Covid-19 - 107 osób objętych kwarantanną domową - 113 osób objętych kwarantanną rządową - 171 pod nadzorem epidemicznym Aplikacja Kwarantanna domowa Ministerstwo Cyfryzacji informuje o nowej aplikacji dedykowanej osobom przebywającym na kwarantannie pn. Kwarantanna domowa. Program ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Więcej informacji po kliknięciu przycisku "czytaj"

-  3 przypadki potwierdzone Covid-19
- 107 osób objętych kwarantanną domową
- 113 osób objętych kwarantanną rządową
    - 171 pod nadzorem epidemicznym

Przypominamy, iż w przypadku podejrzenia występowania koronowirusa u siebie lub u osób w swoim otoczeniu należy kontaktować się bezpośrednio z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie pod numerem telefonu: 601 448 661 lub 603 561 349.

Starosta Tczewski apeluje, aby nie zgłaszać się do Szpitali Tczewskich w przypadku podejrzenia występowania wirusa. Najpierw należy zgłosić się poprzez powyższą infolinię z Inspektoratem.

Aplikacja Kwarantanna domowa

Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Aplikację można pobrać z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu należy zarejestrować się za pomocą numeru telefonu. Konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymuje się w wiadomości SMS. Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią.

Więcej informacji znajduje się na załączonej ulotce lub na stronie internetowej:

aplikacja

Marcin Stolarski (2020-03-25 13:46:02)
Marcin Stolarski (2020-03-25 13:54:37)
2020-03-25 13:46:02 Utworzenie
2020-03-25 13:47:45 Modyfikacja
2020-03-25 13:54:37 Modyfikacja
Marcin Stolarski
Marcin Stolarski (2020-03-25 13:46:02)